Asia Yetenek Kupası’nda Can Öncü’den Çifte Galibiyet!

MotoGP Yazar: Efe Kutlu

Asia Yetenek Kupası’nda Can Öncü’den Çifte Galibiyet!

Idemitsu Asya Yetenek Kupası’nda, Sepang Raundu’nun birinci ve ikinci yarışında Can Öncü, liderliği kimseye kaptırmadı.

Sepang, Malezya’daki birinci yarışa pole pozisyonunda start veren Can, baskınlığını devam ettirmeyi başararak yarışı lider bitirmeyi başardı. 

Asia Yetenek Kupası’nda Can Öncü’den Çifte Galibiyet!  1. İçerik Fotoğrafı
Idemitsu Asya Yetenek Kupası - Sepang, Malezya 1. Yarış Sonrası Podyum

Asia Yetenek Kupası’nda Can Öncü’den Çifte Galibiyet!  2. İçerik Fotoğrafı
Idemitsu Asya Yetenek Kupası - Sepang, Malezya 2. Yarış Sonrası Podyum

İkinci gün yine hatasız, hızlı ve üstün bir performansla çifte galibiyete imza atan Can Öncü’yü, başarılı bir yarış çıkaran kardeşi Deniz Öncü ve Ryusei Yamanaka takip etti.

Asia Yetenek Kupası’nda Can Öncü’den Çifte Galibiyet!  3. İçerik Fotoğrafı

Sepang’ta gerçekleşen iki yarış sonrası Asya Yetenek Kupası Koçu Hiroshi Aoyama’nın açıklamaları şu şekilde: “Sürücüler için zor bir yarıştı çünkü griddeyken yağmur yağmaya başladı. Durup lastikleri değiştirmek zorunda kaldık. Gride geri geldiklerinde, koşullar tamamen kuru değildi fakat yağmur lastiklerini kullanmak zorunda kaldık. Lastik seçimi, herkes için aynıydı. Bu koşullar, lastikler için zor koşullar ama sabit kalabiliyorlar. Can, zeminin ıslak ya da kuru olmasına aldırmadan müthiş bir yarış çıkardı. Deniz ise geçen gece hasta hissediyordu fakat sonuna kadar savaştı. Birinci yarışta mutlu olmayan Yamanaka, biraz daha bastırdı. Deniz’i geçmeye çalıştı fakat Deniz, limitlerin üzerindeydi. Sonuçta hepsi de oldukça iyi bir yarış çıkardılar. Tüm takıma, Honda ve Idemitsu’ya katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyoruz. Müthiş bir yarıştı ve şimdi Motegi’yi dört gözle bekliyoruz. Bu iki yarış sonrası Şampiyona, sona yaklaşmaya başladı. Devam edecek yarışlarımız var bu yüzden kimin galip geleceğini ve yarışçıların sezon sonuna doğru kedilerini nasıl geliştirdiklerini göreceğiz.”

Bir sonraki Asya Yetenek Kupası raundu, MotoGP ‘nin bir parçası olarak Twin Ring Motegi Pisti’nde 13-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Genç yarışçılarımız Can Öncü ve Deniz Öncü'ye her zamanki gibi başarılar diliyoruz...

Sepang, Malezya Birinci Yarış Sonuçları
Asia Yetenek Kupası’nda Can Öncü’den Çifte Galibiyet!  4. İçerik Fotoğrafı

Sepang, Malezya İkinci Yarış Sonuçları
Asia Yetenek Kupası’nda Can Öncü’den Çifte Galibiyet!  5. İçerik Fotoğrafı

2018 Idemitsu Asya Yetenek Kupası Genel Sıralama
Asia Yetenek Kupası’nda Can Öncü’den Çifte Galibiyet!  6. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR