Asia Yetenek Kupası Üçüncü Raund Sonuçları ve Öncü Kardeşler!

MotoGP Yazar: Can Deniz

Asia Yetenek Kupası Üçüncü Raund Sonuçları ve Öncü Kardeşler!

Idemitsu Asya Yetenek Kupası’ndaki Suzuka ayağında ikinci yarışı Yuki Kunii galip tamamlarken Cumartesi’nin kazananı ise Haruki Noguchi oldu.

Idemitsu Asya Yetenek Kupası’ndaki Suzuka raundunda, evlerindeki yarışlarda Japonlar üst sıralarda yer aldı. İlk yarışta Haruki Noguchi’nin ardından Malezyalı Azroy Anuar ve Yuki Kunii geldi. Podyum için mücadele eden Öncü kardeşlerden Can, beşinci olarak yarışı tamamlarken Deniz ise ikinci grubun lideriydi fakat yaşadığı kaza sonucu yarıştan ayrılmak zorunda kaldı. 

Asia Yetenek Kupası Üçüncü Raund Sonuçları ve Öncü Kardeşler!  1. İçerik Fotoğrafı

Suzuka ayağının ikinci yarışında ise Yuki Kunii podyumda birinciliği görürken ilk gün birinci gelen isim Haruki Noguchi, bu kez ikincilikle yetindi. Podyumda üçüncülüğü ise Japon yarışçı Genki Nakajima aldı. Öncü kardeşlerden Deniz ise ikinci yarışı, beşinci sırada tamamladı. Kardeşi Can ise iyi bir yarış çıkarırken önünde kalan Ryusei Yamanka’nın düşmesi sonucu düşmekten kurtulamadı ve yarışı onbeşinci sırada tamamlayabildi.

Asia Yetenek Kupası Üçüncü Raund Sonuçları ve Öncü Kardeşler!  2. İçerik Fotoğrafı
Yetenek Kupası Direktörü Alberto Puig ve Deniz Öncü

Genel sıralamada Suzuka’nın birincileri olan 87 puanla Noguchi ve 85 puanla Kunii yer alıyor. Burriam’ın çifte kazananı Deniz Öncü ise genel sıralamada 72 puanla üçüncü gelen isim. 

Idemitsu Asya Yetenek Kupası’nın bir sonraki durağı, 28-30 Temmuz tarihleri arasında Sepang Pisti’ndeki Malezya Superbike Şampiyonası olacak.

Idemitsu Asya Yetenek Kupası Sonuçlar:
Asia Yetenek Kupası Üçüncü Raund Sonuçları ve Öncü Kardeşler!  3. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR