in

Aspar: Aleix’in Hızı Şaşırtıcı Değil

Yazar: Ahmet TEZCAN

Aleix Espargaro’nun kış testlerindeki etkileyici performansı MotoGP severleri şaşırtmış olabilir fakat eski Aspar takım patronu Gino Borsoi onların arasında değil.

Malezya Sepang’da iki büyük testi dördüncü sırada tamamlayan ‘açık sınıf’ Forward Yamaha sürücüsü Aleix Espargaro, kış testlerinde kendini başarıı bir şekilde kanıtladı.

Espargaro, ayrıca geçen hafta (7-9 Mart) Katar’da yapılan, Repsol Honda’nın katılmadığı son testi zirvede kapattı. Ayrıca; ekstra benzin, ekstra motor ve daha yumuşak lastiklere sahip açık sınıf yeni Forward Racing projesi, Aleix’in gözüne takıldı.

24 yaşındaki sürücünün Katar testi boyunca sergilediği performans Borsoi’yi şaşırtmak için yeterli değildi.

Borsoi, 2012 ve 2013 sezonunda Espargaro’nun Aprilia ART makinelerinde yetişmesine yardımcı olmuştu fakat, Aspar takımı bu sezon için Aleix ile anlaşamadı.

Aspar: Aleix'in Hızı Şaşırtıcı Değil 1. İçerik Fotoğrafı

Espargaro, Forward Yamaha’ya Colin Edwards’a katılabilmek için 350,000€ ödemek zorunda kaldı ve Borsoi, “Ben şaşkın değilim çünkü onun potansileyini biliyorum. Aleix’i takımda tutmaya çalıştık çünkü o gerçekten hızlı ve genç bir sürücü. Birlikte çok iyi çalıştık ve mantalitesini anladık fakat onun yeni motosikleti şu an 24 litre yakıt alabiliyor ve daha yumuşak lastiklere sahip. Kariyerini başlangıcında iyiydi fakat şu an hazır değil çünkü birlikte olduğu takım ona, nasıl bir çalışma sistemine sahip olduklarını açıklamadı. Bizim takımımıza geldiğinde ona sistemimizi açıkladık ve 6 ay içerisinde değişim inanılmazdı. O iyi bir sürücü, hızlı anlama kabiliyetine sahip ve etrafında iyi insanlara ihtiyacı var. Aleix; hızlı, zeki ve agresif.”

İlginizi Çekebilir
MotoGP Teruel GP: Kazanan Morbidelli

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yamaha, Frenleme Hakkında Hala Endişeli

Suzuki: Rossi 2015 için Aday Değil

REKLAM