Asya Yetenek Kupası ve Red Bull Rookies Cup’ta Yarışacak olan Can Öncü, Antrenmanda!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

Asya Yetenek Kupası ve Red Bull Rookies Cup’ta Yarışacak olan Can Öncü, Antrenmanda!

Can Öncü’nün de içerisinde yer aldığı 2017 Sezonuna hazırlanan Asya Yetenek Kupası yarışçıları, İspanya’nın Girona kentinde antrenman yapıyorlar.

Daha zorlu ve yoğun antrenman yapmayı öğrendiğini belirten 17 yaşındaki başarılı sporcumuz Can Öncü, 2017 sezonunda hem Asya Yetenek Kupası ve hem de Red Bull Rookies Cup’ta yarışacak.

Asya Yetenek Kupası ve Red Bull Rookies Cup’ta Yarışacak olan Can Öncü, Antrenmanda!  1. İçerik Fotoğrafı

Öncü, antrenman sırasında; “Çok iyi hisler içerisindeyim. Dünya Şampiyonu olmak istiyorum." şeklinde açıklamalar yaptı.

Asya Yetenek Kupası ve Red Bull Rookies Cup’ta Yarışacak olan Can Öncü, Antrenmanda!  2. İçerik Fotoğrafı
Eski MotoGP pilotu Alberto Puig

2017 sezonuna başlamadan önce yoğun bir antrenman ve çalışma dönemine giren yarışçıların koçu Alberto Puig şu şekilde açıklamalarda bulundu; “Her sene, sezon başlamadan önce Asya Yetenek Kupası’nda yarışacak yarışçılar ile beraber antrenman kampları yapıyoruz. Bu sebeple onları, İspanya’ya getirdik. Bisiklet ve moto cross ile dopdolu olan yoğun bir antrenman sürecindeyiz. 3 – 4 gün oldukça dolu bir antrenman programımız oluyor. Normalde çok zinde geliyorlar ve antrenmanlar bitince bitkin düşmüş bir halde olmalarına rağmen beyinleri daha açık bir şekilde gidiyorlar. Antrenmanın 3. ya da 4. günü kendilerinden daha emin bir şekilde motosiklete bindiklerine şahit olabiliyorsunuz. Acı çekselerde sonunda mutlu ve keyif almış bir şekilde dönüyorlar. Böylece gelecek nesillere sıkı yarışçılar yetiştiriyoruz.” Eski MotoGP pilotu ve MotoGP Academy’nin lideri Alberto Puig’in geçmişte Casey Stoner ve Dani Pedrosa gibi başarılı isimlerin antrenörlüğünü yaptığını belirtelim.

Asya Yetenek Kupası ve Red Bull Rookies Cup’ta Yarışacak olan Can Öncü, Antrenmanda!  3. İçerik Fotoğrafı
Yarışçılar, oldukça sıkı bir antrenman programı dahilinde, 13.8 kilometrelik Pujada a Rocacorba Arribada tepesine bisiklet ile çıkıyorlar.

Asya Yetenek Kupası ve Red Bull Rookies Cup’ta Yarışacak olan Can Öncü, Antrenmanda!  4. İçerik Fotoğrafı
Antrenman esnasında Can Öncü

Asya Yetenek Kupası ve Red Bull Rookies Cup’ta Yarışacak olan Can Öncü, Antrenmanda!  5. İçerik Fotoğrafı

Dünyanın her tarafından en iyi genç yetenekleri destekleyerek üst serileri besleyici özellikte olan Asya Yetenek Kupası, kendi sınıfında oldukça heyecanlı rekabetlere sahne oluyor. 2014 senesinde başlayan proje, Asya ve Avustralya bölgelerinden gelen yarışçılara, resmi bir platformda yarışma şansı veriyor. 

Asya Yetenek Kupası’nda geleceğin yıldızları, Honda NSF250R Moto3™ motosikletleri ile yıl boyunca 6 raund içerisinde12 yarışa katılacak. Sadece MotoGP™ Dünya Şampiyonası değil aynı zamanda da MOTUL FIM Superbike Dünya Şampiyonası ve Red Bull MotoGP Rookies Cup’ı ortaklaşa organize eden Dorna tarafından yürütülen mücadele, çeşitli ülkelerden gelen genç yarışçıların ışığının parlamasına katkıda bulunacak.

Asya Yetenek Kupası ve Red Bull Rookies Cup’ta Yarışacak olan Can Öncü, Antrenmanda!  6. İçerik Fotoğrafı

Dünyanın en heyecan verici iki teker mücadelesine katılma şansının 2007 senesinde çalışmalarına başlayan Red Bull Rookies Cup’tan geçtiği tüm MotoGP izleyenleri tarafından bilinir. GP dünyasına pek çok yıldız yetiştiren Red Bull Rookies Cup bünyesinde, ilki 6-7 Mayıs’ta Jerez’de olmak üzere bu sene 7 yarış düzenlenecek. Bu kategoride, yarışçılar KTM RC 250 R model motosiklet üzerinde mücadele veriyorlar. 

Sporcuların antrenman görüntüleri için linki kullanabilirsiniz : Asya Yetenek Kupası Antrenman

Genç sporcumuz Can Öncü'ye şimdiden başarılar diliyoruz...

YORUMLAR