in

‘Bagger’ BMW K1600GTL Kameralara Yakalandı

Yazar: Ahmet TEZCAN

BMW’nin bagger olarak gördüğü K1600GTL, Almanya’da kameralara yakalandı.

BMW K1600’ün bagger versiyonu olarak adlandırılan, ama hiç de bagger’a benzemeyen K1600 GTL temiz bir şekilde görüntülendi. Aslında ilk kez 2014 yazında uzaktan görüntülenen model, aynı şekilde bagger tarzı yere yakın yan çantalarla donatılmış. Zamanında, Honda’nın Goldwing’den FB6’yı yaparken takip ettiği bagger formülü ve tarifi doğrultusunda K1600 GTL’in arkasındaki çantanın üretimden önce çıkarılacağı yayın biçimde kabul edilmişti.

 

'Bagger' a href=

 

Şu an pek öyle gözükmüyor çünkü Almanya’da görüntülenen ve üretime hazır bu modelde arka üst çanta hala duruyor. Ayrıca bu bagger’ın, 2014 Haziran’ında gördüğümüz K1600GTL Executive’den selenin arkasında bulunan dirseklikleri de aldığı görülüyor.

 

Alçak çantalar ile donatılmış bu yüksek özellikli tourer için yapılacak muhtemel açıklama ise daha Amerikanvâri bir görünüm oluşturmanın amaçlandığı. Belki de amaç bu tür şeyleri seven insanlar için Harley Davidson’ın Electra Glide’ına bir rakip oluşturmaktır.

 

Ayrıca test modelinde alçak çantalara yer açılması için daha yatay şekilde konumlandırılmış egzozlar görüyoruz. Bunun yanı sıra motor koruma barları, tekrar dizayn edilmiş grenaj ve kanat aynalar da göze çarpıyor. Muhtemelen bu tasarım farklılıklarını K1600’ün 2016 serisinde göreceğiz.

 

Harley Davidson’ın Electra Glide’daki çantayı çıkararak sunduğu modeli Streed Glide’da olduğu gibi arka üst çanta çıkarılsa tasarım açısından daha iyi olabilirdi. BMW’nin model geliştirme oranı göz önüne alındığında böyle bir şeyin planlanma olasılığı bizi şaşırtmıyor olsa da yapılan görüntülemelerde henüz böyle bir şeye rastlanmadı.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Saroléa’dan Yeni Elektrikli Motosiklet: SP7

MV Agusta’dan 4 Silindirli, 4 Yeni Model

REKLAM