in

Balkan Şampiyonası Gemlik’te Başladı

Yazar: Burak Yıldız

Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası Gemlik’te start aldı. İlk gün yapılan yarışlarda Mx sınıfında Julian Raychev, Veteran sınıfında Vasil Stoyanov, ATV sınıfında Mehmet Saygın ve 50 cc sınıfında Marin Demir Çeliköz birinci oldu.

Bursa’nın Gemlik ilçesi, bu yıl ilk kez Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor. Şahin Tepe’deki Gemlik Belediyesi Motokros Parkuru’nda (1.870 mt.) yapılan şampiyonaya ikinci ayağına 113 yarışçı katıldı. Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan ve Arnavutluk’tan gelen 26 sporcu sıralama antrenmanlarında yarış severlere unutulmaz bir gün yaşattı. Şampiyonada Türkiye’nin tanınmış birçok motokrosçusunun yanı sıra yurt dışından iddialı motokrosçular Gemlik parkuruna çıktı.

 

Günün sınıflarında en hızlı isimleri şöyle;

MX1 sınıfında Todor Totev: 1.41,296 (Bulgaristan)

MX2 sınıfında Asrın Rodi Pak: 1,40.560

65 cc sınıfında Deniz Öncü: 1,57.145

85 cc sınıfında Alex Dimitrov: 1,49.633 (Bulgaristan)

 

 Balkan Şampiyonası Gemlik'te Başladı 1. İçerik Fotoğrafı

 

DÖRT SINIFTA YARIŞLAR YAPILDI

ATV, Veteran, MX ve 50 cc sınıflarında Balkan Şampiyonası’nın ilk yarışları Cumartesi günü yapıldı. MX sınıfında Julian Raychev birinci (Bulgaristan), Şakir Şenkalaycı ikinci ve Murat Başterzi’de üçüncü oldu. Veteran sınıfında Vasil Stoyanov (Bulgaristan), Veselin Malinov (Bulgaristan) ve Cprian Popescu (Romanya) ilk üç sırayı paylaştı. ATV sınıfında damalı bayrağı Mehmet Saygın ilk sırada görürken, Volkan Özgür ikinci ve Erdal Demiryol’da üçüncü sırada yer aldı. Minik sporcuların yarıştığı 50 cc sınıfında Marin Demir Çeliköz birinci, Salih Yiğit Teker ikinci ve Alp Ömer Berker’de üçüncü oldu.

 

26 Nisan Pazar günü saat 10:00’dan itibaren yarışlar Gemlik Belediyesi Motokros Parkuru’nda iki etap halinde koşulacak.

 

Kaynak: Türkiye Motosiklet Federasyonu

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

ATV Şampiyonası Kadına Şiddete Hayır Sloganıyla Başladı

Brent Vandoninck Yamaha İle 3 Yıllık Anlaşma İmzaladı

REKLAM