in

Bautista Katar’ın Tozunu Attırdı

Yazar: Ahmet TEZCAN

Katar testlerinin ikinci gününde, GO&FUN Honda Gresini sücürüsü Alvaro Bautista, MotoGP Katar testinin ikinci gününde, en iyi zamanı olan 1’55.194 tur zamanı ile kendine en yakın rakibini 0.314 saniye geride bıraktı.

Geçen hafta Sepang testinde olan İspanyol sürücü, 2013 yılında çöl pistinde yaşadığı sorunların üstesinden gelebilmek adına takımıyla birlikte çalıştı. Cumartesi günü, Honda RC213V motosikletinin üzerinde 55 tur tamamladı ve Pazar günü de başta kalmak istiyor. Movistar Yamaha MotoGP ve Repsol Honda sürücülerinin testte bulunmamasına rağmen, Ducati takımının çizelgenin üstünde olması Gresini temsilcisi için iyiye işaret ediyor. Zaman çizelgesinde Bautista’nın hemen arkasında olan Stefan Bradl ikinci en hızlı sürücüydü.

Bautista Katar'ın Tozunu Attırdı 1. İçerik Fotoğrafı

German LRC Honda sürücüsü Katar’da yeni parçaları test etmiyor fakat Dünya Şampiyonası’nın ilk raundu için ayarlarda mükemmelliğe odaklanıyor ve ekstra yol tutuşu için çözümler arıyor. Cuma gününün en hızlısı Aleix Espargaro, bu kez de üçüncü bölgede en hızlı Yamaha temsilcisiydi. Dünkü en iyi tur zamanlamasıyla bugünkü zamanı aynı olmasa da NGM Mobile Forward Racing’in genç sürücüsü için önemli olan nokta sürüşü gerçekleştirmekti.

Bautista Katar'ın Tozunu Attırdı 2. İçerik Fotoğrafı

Bir çoğuna olacağı gibi, Pazar günü Espargaro için yarış simülasyonu gibi olacak. İlk beşi tamamlayanlar 0.433 saniye ve 0.682 saniye gibi Cuma günkü tur zamanlamalarıyla benzer zamanlamalar ile Monster Yamaha Tech 3’ten Bradley Smith ve Pol Espargaro oldu. Briton Smith, genç kardeş Espargaro için amaç bu hafta bir motosiklet ile rahata ulaşmak iken yeni takım arkadaşının önünde olmak istiyor. Colin Edwards (+1.095 saniye), NGM Mobile Forward Racing için 7.sıradaydı ve Pramac Racing’in 6.sıradaki sürücüsü Andrea Iannone ve Iannone’un iş arkadaşı olan 2013 Ducati Energy T.I Pramac Racing motosikleti sürücüsü Yonny Hernandez arasında kaldı. Hernandez olaylı bir gün yaşadı ve günü Bautista’nın 1.3 saniye arkasında kapadı. 

İlginizi Çekebilir
MotoGP Teruel GP: Kazanan Morbidelli

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Suzuki MotoGP Stratejisi Hakkında Düşünceli

Bradl İkinci Sırada ve Yol Tutuşu Sorunu Yaşıyor

REKLAM