BBC 2017 Yılın Sporcusu Ödülü’nde Jonathan Rea İkinci Oldu!

WSBK Yazar: Alper Baycan

BBC 2017 Yılın Sporcusu Ödülü’nde Jonathan Rea İkinci Oldu!

Üçüncü kez Dünya Superbike Şampiyonası’nda kupayı alan KRT pilotu Jonathan Rea, BBC Yılın Sporcusu Ödülü’nde halkın oylarıyla ikinci oldu.

Başarılı yarışçı Jonathan Rea Jonathan Rea, BBC Yılın Sporcusu Ödülü'nde ; Formlua 1 pilotu Lewis Hamilton, boksçu Anthony Joshua ve tenisçi Johanna Konta gibi isimlerle mücadele etti.   

En son James Toseland, 2004’ten sonra ikinci Dünya Superbike Şampiyonluğunu elde ettiği 2007 senesinde bir motor yarışçısı olarak bu ödüle aday gösterilmişti. Oylama sonucunda Toseland, dördüncü olmayı başarmıştı. 

BBC 2017 Yılın Sporcusu Ödülü’nde Jonathan Rea İkinci Oldu!  1. İçerik Fotoğrafı
Rea, Liverpool'un Echo Arenası'nda sahneye motoru ile çıktı

Dünya Şampiyonu Rea, en uç hayalinde bile 2017 Yılın Sporcusu Ödülü’nde ikinci olmayı asla hayal etmediğini belirtti. Kuzey İrlandalı başarılı sporcu, başarılı atlet Mo Farah’ın 2,957 oyla gerisinde oylamayı ikinci olarak tamamladı. 30 yaşındaki Rea, üçüncü Dünya Superbike Şampiyonluğunun ardından bu başarının “2017 senesini kapatmak için inanılmaz bir yöntem” olduğunu belirtti. Rea, duygularını şu şekilde ifade etti. 

BBC 2017 Yılın Sporcusu Ödülü’nde Jonathan Rea İkinci Oldu!  2. İçerik Fotoğrafı

“Akıl almaz derecede ilginç ve büyük bir sürpriz oldu. Sadece burada olmaktan mutluyum. Etkinliğe yol açan tüm gelişmeleri ve sosyal medyada sahip olduğum bütün desteği hissettim ve gördüm. Fakat en uç hayallerimde bile insanların bu kadar çok arkamda duracağını hiç düşünmemiştim. Halk oylamasıydı, bu yüzden telefonu kaldıran herkese teşekkür etmek istiyorum. Küçük ülkemizde bu akşam biraz telefon faturası olacak. Dürüst olmak gerekirse şaşkınım, ödüllerde yer almak gibi bir hırsım ve hedefim yoktu.”   

BBC 2017 Yılın Sporcusu Ödülü Sonuçları
BBC 2017 Yılın Sporcusu Ödülü’nde Jonathan Rea İkinci Oldu!  3. İçerik Fotoğrafı
YORUMLAR