Bebek Benelli 150cc mi Geliyor?

Yeni Model Yazar: Efe Kutlu

Bebek Benelli 150cc mi Geliyor?

Benelli 150cc modelin patent çizimleri ortaya çıktı. Bu habere göre öyle görünüyor ki Benelli’den başlangıç segmenti yeni bir bebek yolda!

Su soğutmalı tek silindir naked motosiklet, İtalyan marka Benelli’den 150cc yeni bir motosiklet için bir tasarım olarak anılıyor. Tasarım patentlerinde ortaya çıkan resimler, modelin ilk prototipleri havasında. Boyası, motora temiz bir görünüm sağlarken şaside daha çok yapılması gereken iş var gibi duruyor. 

Bebek Benelli 150cc mi Geliyor? 1. İçerik Fotoğrafı

Benelli’nin "Benelli'den 2017 İçin İki Yeni Model" haberimizdeki gibi son çıkan çoğu yeni motosikletlerinde, 150cc Benelli’nin tasarım kökleri de İtalyan markanın Çin sahipleri QianJiang Group’tan geliyor. Şu anki haliyle sanki bir robot ismi gibi BJ150-31 olarak anıldığı belirtilse de üretime girerse çok daha alımlı bir isme kavuşacağı su götürmez bir gerçek. QianJiang’i aynı zamanda bir sürü şirkete sahip olsa da isminde yer alan “BJ” modelin Benelli markası altında satılacağını gösteriyor. “150” motor kapasitesini işaret ediyor ve “31” sayısı da muhtemelen 31. tasarım olduğunu belirtiyor. Bu arada Benelli’nin geçen sene patentlerini aldığı BJ150-30 adı verilen grenajlı bir motosikleti de bulunuyordu. Bu bilgiler ışığında son üretim modelinin, her iki şekilde de ortaya çıkabileceğini tahmin etmek çokta zor değil. 

Bebek Benelli 150cc mi Geliyor? 2. İçerik Fotoğrafı


150cc motor kapasitesi ile bu model, asıl hedefinin Asya pazarı olduğunu işaret ederken motoru 125cc olarak ayarlanarak Avrupa’daki başlangıç segmentine göre yasal olabileceği düşünülebilir. Neden olmasın ki? Tek silindir, su soğutmalı motor, yeni bir tasarım olan bu modelin şasisi alüminyum olabilir. 

Bebek Benelli 150cc mi Geliyor? 3. İçerik Fotoğrafı


Bölünmüş ön farı, artçı ile ayrılmış yolcu seleleri, keskin yakıt deposu şekli ve motor koruması net olarak görülebiliyor. Aynı zamanda krom koruması ile geniş egzoza ve arka teker gizleme kısmına sahip. Süspansiyon görevleri, arkada amortisör ve önde teleskopik çatallarla yerine getirilirken, önde ve arkada fren diskleri bulunuyor. 

Bebek Benelli 150cc mi Geliyor? 4. İçerik Fotoğrafı

Çekici duran modele, alıcı gözle bir kez daha bakın! Model sanki turuncu marka KTM’in yeni bir modelini andırmıyor mu? Kabataslak duran modelin, üretim modeline ulaşmadan önce yiyeceği bir fırın ekmek var sanki? Ne dersiniz?

YORUMLAR