Beklenen 2016 Eurasia Moto Bike Expo Programı!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

Beklenen 2016 Eurasia Moto Bike Expo Programı!

Türkiye'nin lider uluslararası motosiklet, bisiklet ve aksesuarları fuarı olan Eurasia Moto Bike Expo, sektörün nabzını tutmaya hazırlanıyor. Motosiklet, motosiklet aksesuarları ve bisiklet sektörünün bölgenin en kapsamlı etkinliği, Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde 25-28 Şubat 2016 tarihleri arasında iki teker sevdalılarına kapılarını açacak.

Evet, sonunda motosiklet ve bisiklet severlerin sabırsızlıkla beklediği Eurasia Moto Bike Expo, 25-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sekizinci defa düzenleniyor. 2015 yılının detaylarına baktığımızda, Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya ve Orta Asya, Türkiye ve komşu bölgelerden en son 112,000’den fazla profesyonel ziyaretçinin ağırlandığı ticari fuarda 20,000 metrekare alanda 215 katılımcı yer aldığını görüyoruz.


Beklenen 2016 Eurasia Moto Bike Expo Programı!  1. İçerik Fotoğrafı

2015 Eurasia Moto Bike Expo Kawasaki Standından...


İki teker tutkunlarını buluşturan fuarda 2016’da sektördeki yenilikler, gelişmeler ve görsel etkinlikler yine ön plana çıkacak. Motosiklet ve bisiklet sezonunun açılışını da müjdeleyecek Eurasia Moto Bike Expo 2016’da bir çok yeni modelin de lansmanı yapılacak. Fuarda motosiklet ve bisikletin yanısıra kasklar, koruyucu kıyafetler, gözlükler, montlar, eldivenler, botlar, çizmeler, lastikler, modifiye ve performans kitleri, özel yağlar, katkı maddeleri ve sektörle ilgili tüm diğer aksesuarlar gibi geniş bir ürün yelpazesi sergilenecek.

Yabancı alım heyetleri, fuar boyunca üretici ve distribütör firmalarla ticari görüşmeler gerçekleştirmeye devam edecek. Her yıl olduğu gibi yoğun ilgi gören fuara aynı ilginin bu yıl da artarak devam etmesi bekleniyor.


Beklenen 2016 Eurasia Moto Bike Expo Programı!  2. İçerik Fotoğrafı

Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım


Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım “Eurasia Moto Bike Expo fuarı sektöründe bölgenin lideri konumunda. Yine de biz fuarın uluslararası arenada çok daha fazla potansiyele sahip olduğunu öngörüyoruz. Türk firmalarına dünya çapındaki alt yapımızdan faydalanmaları ve uluslararası iş ortaklarımıza Türkiye ve çevre bölgelerle iş ilişkilerini geliştirmeleri için olanak sağlamak istiyoruz” açıklamasını yaptı.


2016 Eurasia Moto Bike Expo Gösteri Programı


Beklenen 2016 Eurasia Moto Bike Expo Programı!  3. İçerik Fotoğrafı


Fuar Boyunca Gösteriler Her Zaman Olduğu Gibi Yine Nefes Kesmeye Devam Edecek!

İki teker tutkunlarını buluşturan fuar dünya motosiklet ve bisiklet şampiyonlarının gösterilerine de sahne olacak. Şampiyonlar motosiklet üzerinde akrobasi hareketleriyle, Eurasia Moto Bike Expo’yu ziyaret edenlere unutulmaz dakikalar yaşatacak. Eurasia Moto Bike Expo bu yıl motosiklet ve bisiklet dünyasının yakından takip ettiği iki büyük ismi ağırlayacak. Her zaman beğenerek ve heyecanla izlediğim Avusturya şampiyonu Rok Bagoros, Türkiye’nin bu konuda yeni parlayan yıldızı KTM Spormoto sürücüsü Birkan Polat ve bisiklet tutkunlarının yakından tanıdığı Oğuz Yardımcı muhteşem şovlarıyla adeta fuara gelenleri büyüleyecek. Yapılması neredeyse imkansız gibi görünen dönüş ve atlama hareketlerinden oluşan kombinasyonlarıyla izleyenleri büyüleyen Rok Bagoros’un Eurasia Moto Bike Expo’daki şovu Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 11.00’da, 14.00’da ve 15.00’de yer alacak. Yine dört gün boyunca 11.30, 14.30, 17.30’da Birkan Polat’ı izleyebilirsiniz.


Beklenen 2016 Eurasia Moto Bike Expo Programı!  4. İçerik Fotoğrafı

Rok Bagoros


Muhteşem bisiklet şovlarıyla fuara damgasını vurmaya hazırlanan Oğuz Yardımcı bisiklet tutkunlarının karşısına çıkacak. Yaptığı akrobasi hareketleriyle bisiklet severlerin büyük beğenisini kazanan Trial Bike Türkiye Şampiyonu Oğuz Yardımcı’nın bisiklet şovu fuarın tüm günleri boyunca saat 12.00 ve 15.00’de yer alacak.

Ayrıca Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu fuar süresince söyleşi ve gösteri yarışı ile yer alacak.


Birbirinden Özel Hediyeler, Çekilişle Sahiblerini Bulacak!

2016 Eurasia Moto Bike Expo’da ziyaretçiler için hediye yağmuru yaşanacak. Ziyaretçilerin fuar girişinde alacakları “Çekiliş Kuponu”nu doldurmasıyla, 1 Nisan 2016 Cuma günü Noter huzurunda yapılacak olan çekiliş sonucunda bir kişi Scrambler Urban Enduro Motosiklet,  bir kişi Scrambler Urban Enduro 2015 Model Motosiklet, bir kişi Merida, 28, Yol, U, Carbon, 2014 Ride CF Team Team-Lampre5 Bisiklet kazanırken, bir kişi Sedona, 28, Yol, U, Carbon, 2014 Code Road Carbon Bisiklet, bir kişi “KTM RC 200, 2015 Model Motosiklet ve bir kişi Dahon 20 Jant Katlanır Alüminyum 2015, Vitesse 17 Mat ST Bisiklet sahibi olacak.


Fuarı Destekleyenler

Fuar KOSGEB desteğinde olup, ayrıca Eurasia Moto Bike Expo, MOTED (Motosiklet Endüstrisi Derneği), BISED (Bisiklet Endüstrisi Derneği), MOTODER (Motosiklet Sanayicileri Derneği) gibi sektörün önde gelen dernekleri tarafından da desteklenmektedir.

Fuarla ilgili detaylı bilgi için: www.motobikeexpo.com


Her zaman olduğu gibi fuarlar vazgeçilmezimiz ve yine sektöre ait yeni bilgilerin paylaşıldığı, yeni lansmanların yapıldığı, adrenalin dolu gösterilerin yer aldığı, birbirinden renkli görüntülere sahne olacak 2016 Eurasia Moto Bike Expo'da görüşmek üzere...

YORUMLAR