Bektaş ve Özkaplan Geceyi Çölde Geçirdiler

Enduro Yazar: Batuhan Emrem

Bektaş ve Özkaplan Geceyi Çölde Geçirdiler

Dakar’da ülkemizi temsil eden yarışçılarımız Koray Özkaplan ve Selçuk Bektaş 5. etapta geceyi çölde geçirmek zorunda kaldı.

Michal Hernik’in ölüm haberiyle yürüklerimizi burkan Dakar, acımasızlığını göstermeye devam ediyor. Copiapo - Antofagasta arasında yer alan 5. etap yarışçıları Atacama Çölü’nden geçmeye zorunlu tutuyor. Bu zorlu arazide geçen günü yarışçılarımızdan Serkan Özdemir 91. ve Şakir Şenkalaycı 94. sırada tamamlarlarken navigasyon problemi yaşayıp çölde yolunu kaybeden Koray Özkaplan ve Selçuk Bektaş zamanla havanın da kararmasıyla geceyi Atacama Çölü’nde geçirmek zorunda kaldılar. Yalnızca birkaç saatlik uykuyla sabah tekrardan yola çıkarak etabın bitişine varan ikili dinleme ve uyuma fırsatı bulamadan tekrardan yarışın 6. etabı için yola koyuldular. 

 

Motosikletiyle beraber kaybolduğu Atacama Çölü’nde sabahlayan Koray Özkaplan durumu şöyle anlatıyor:

 

“Bugün 6. gün etabına başlayacağız, bir önceki gece Selçuk Bektaş’la çölde ayrı ayrı sabahladık, ben bir kaç saat uyuyabildim ancak Selçuk hiç uyuyamamış sabah saat 6 gibi finish gördük, orada karşılaştık ve hemen yarım saat sonra start aldık, ancak Selçuk bir hayli yorgun düşmüş, sıfır uykuyla etaba başlamak zorunda kaldı. Orada bir problem yaşadığı bilgisini aldım, ancak herhangi bir sağlık problemi yok. Ben şuan 6. etap için hazırlıklarımı yapıyorum, önümüzde 300 km'lik zorlu bir etap var. Yarın dinlenme günü, bugün finish gördüğümüz takdirde yarın dinlenme fırsatımız olacak. Herkese Selamlar”

 

Dakar’da 5. etabın galibi ise KTM’in İspanyol pilotu Marc Coma yalnızca 2 dakika arkasında onu takip eden isimse yine bir başka ispanyol pilotu Honda’dan Barreda Bort oldu.

Bektaş ve Özkaplan Geceyi Çölde Geçirdiler 1. İçerik Fotoğrafı

 

 

YORUMLAR