Bimota'dan Süperşarjlı 190 HP'lik Yeni Hyper Naked

Yeni Model Yazar: Alişan Fidan

Bimota'dan Süperşarjlı 190 HP'lik Yeni Hyper Naked

İtalyan üreticiden müthiş bir sürpriz.


İtalyan motosiklet üreticisi Bimota sürpriz bir açıklama yaptı ve 190HPgüce sahip süperşarjlı bir “Hyper-Naked” bir modeli haftaya Milan’datanıtacağını duyurdu.


Şu anlık herhangi bir fotoğraf ortaya çıkamdı fakat Bimota’nınsöylediğine göre Ducati Diavel’de de kullanılan Testastretta motorukullanılacak. Aynı zamanda opsiyonel olarak alınabilecek süperşarj kiti ile1198CC’lik V-Twin motosiklet %15-20 daha fazla güce sahip olacak.

Impeto adı verileceği söylenen bu modeled Ducati’nin su soğutmalımotorunu kullanan Bimota, bu motoru “gerçek bir lastik canavarı” olaraktanımladı.

Impeto ABS sistemine sahip olacak ve “ride by wire” denilenelektronik gaz elciğine sahip olacak. Çekiş kontrol sisteminin de standartolarak geleceği duyurulan motosiklette karbon fiber arka salıncak ve şasiboruları da opsiyonel olarak satın alınabilecek.


Bimota'dan Süperşarjlı 190 HP'lik Yeni Hyper Naked 1. İçerik Fotoğrafı


Bimota ayrıca şu an piyasada bulunan Tesi 3D Naked modelinin café racer’açevrilmiş “Tesi 3D RaceCafe” adlı bir modelini de  piyasaya sürmeye karar verdi.

Firmanın söylediğine göre Tesi 3D RaceCafe istenildiği zaman 23mm’likhareket aralığı boyunca yükseltilip alçaltılabilecek.Bimota'dan Süperşarjlı 190 HP'lik Yeni Hyper Naked 2. İçerik Fotoğrafı


Kendi Bimota’larını yaratmak isteyen kullanıcıları da unutmayanfirma BMW’nin S1000RR modelinin kalbine sahip BB3 modelinin kit versiyonunupiyasaya sürecek ve yaptığı açıklamaya göre sadece motoru ve elektronik sistemiBMW tarafından hazır gelen yola çıkabilir hale getirilebilecek şasi ve diğerekipmanları içeren bir kit olarak gelecek.

Motosikletler Eicma Milan Motosiklet Fuarı’nda önümüzdeki Salıgünü saat 8’de tanıtılacak.

YORUMLAR