in

Bimota Pistlere Geri Dönüyor

Yazar: Batuhan Emrem

Bimota, Team Alstare ile Dünya Superbike Şampiyonası’na katılıyor.

İtalya’nın küçük bir motosiklet firması olmasına karşın özel yapım tadında seri üretim motosikletler yapmasıyla ön plana çıkan Bimota’yı sokaklarda görmeye bu sebeple pek alışık olmasak da nihayet pistlerde görebileceğiz. Team Alstare iki adet Bimota BB3 ile EVO sınıfında şansını deneyecek. BB3’ler birer Bimota olduklarından kendi motorlarına sahip değiller. Genellikle Ducati motorları kullanan firma Superbike arenasında bu kez BMW S1000RR motorları kullanarak yarışacak. Takım yarışçıları ise Ayrton Badovini ve Christian Iddon’dan oluşuyor.

 

Geçtiğimiz yılı yine Team Alstare’de Ducati 1199 Panigale’nin üzerinde geçiren ve daha önce de BMW ile yarışan Badovini: “ BB3 yeni bir motosiklet olsa da 2011 ve 2012’deki birlikteliğim nedeniyle bu motorun karakteristiğini çok iyi biliyorum. Güzel bir motor, süratli ve her hızda kullanışlı. Motor üzerinde fazla çalışmamız gerektiğini sanmıyorum, bu sebeple aracın diğer bölümlerine daha fazla konsantre olmak gerekiyor.”

 

Badovini’nin takım arkadaşı olacak ve geçen sezon Supersport kategorisinde bir başka İtalyan motoskleti olan MV Agusta ile yarışan Iddon ise: “Her şeye sıfırdan başlıyor olsak bile temelimizi sağlam atarsak hızlı şekilde ilerleyebiliriz. Bu yıl şampiyonadaki birçok takım yeni ve muhtemelen yeterli test yapmadılar, yani onlarla aynı durumda olacağız. Hedeflerden bahsetmekten pek hoşlanmam ancak kendime her zaman yüksek hedefler koyarım ve bu yıl için de aynı şekilde düşünüyorum. EVO sınıfındaki en iyi isimlerle çekişme halinde olmayı görmek istiyorum, sezon sonunda böyle olmazsa hayal kırıklığına uğramış olurum.” dedi

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Leon Camier Tatilde Test Sürüşünde!

Bimota Sınıfta Kaldı!

REKLAM