in

Bir Triumph Bonneville Daha Kameralara Yakalandı!

Yazar: Ahmet TEZCAN

Triumph Bonneville serisinin bir üyesi daha kameralara yakalandı. İşte detaylar…

Yeni nesil Triumph Bonneville’in birkaç farklı versiyonunu görmüştük ki bu fotoğraftan sonra Bonneville ailesine bir üye daha eklenmiş oldu.

2014 Aralık ayında görüntülenen café-racer modeller ile başlayan ve sonrasında 2015 Temmuz ayının başında “bobber” modelinin dahil olduğu önceki resimlerde 2017 model motosikletlerden bir seri gözler önüne serilmişti. Bu saydığımız modellere temel oluşturacak bir model ise görüntülenmişti; ta ki 28 Temmuz’a kadar.

İngiltere’de test aşamasında kameralara yakalanan model, görünüşe göre daha yüksek özelliklere sahip olan café racer modellere göre daha küçük bir radyatöre ve beklenen T100’e sahip. Daha güçlü modellerde kullanılması beklenen 1100cc’lik motordan daha küçük kapasiteli, dolayısıyla daha az güçlü bir motora sahip olması da muhtemel. Bunun yanı sıra önde iki diske sahip olan diğer modellere kısayla bu modelin ön kısmında sadece bir disk mevcut.

Bir Triumph Bonneville Daha Kameralara Yakalandı! 1. İçerik Fotoğrafı

Bu motosikletin küçük radyatörünü ve tekli diskini paylaşacak olan diğer model ise bobber. Bobber, normal Bonneville’de bulunan 180 derece krank milinin yerine daha az güçlü olan ikiz motoru ve 270 derecelik krank mili ile “Speedmaster” ve “Amerika” modellerini takip edecek gibi gözüküyor.

Küçük olmasına rağmen radyatör hala mevcut ve 2017 Bonneville serisinin geri kalanında olduğu gibi kısmen su soğutmalı olduğuna şüphe yok. Euro4 emisyon standartlarına güç kaybı olmadan uyması gerektiği için bu özellik kısmen daha fazla performans sağlayacaktır. BMW ve Harley-Davidson da aynı sebeplerden ötürü geleneksel hava soğutmalı motorları için su soğutmalı silindir kapakları tanıtmışlardı.

Bonneville’in diğer versiyonları ile karşılaştırıldığında bu prototip, daha eski motosikletlerin bir replikası olmak için daha az çaba sarf ediyor. Alaşım jantlar modern bir tasarıma sahipken egzoz da diğer modellerinkine göre daha az retro görünümünde. Grenaj açısından ise çamurluklar ve yan paneller eşsiz bir görünüme sahip ve daha az retro izi taşıyor.

İlginizi Çekebilir
Triumph Scrambler 1200 Bond Edition Tanıtıldı

Triumph’ın websitesi göz önüne alındığında mevcut hava soğutmalıtüm Bonneville’lerin 2016 model olarak geçtiği görülüyor; bu yüzden bu motosiklete 2017 serisinin bir üyesi diyebiliyoruz. 2017’nin girişi ile birlikte Euro4 uyumluluğu ve ABS zorunluluğu sebebiyle tüm Bonnie serisi yeni modeller ile değiştirilecek.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

1936 Brough Superior SS100 Satılıyor!

2016 Model Indian’lar Görücüye Çıktı

REKLAM