in

BMW 11 Adet Yeni Elektrikli Motosiklet Projesi Başlattı

BMW DC

 BMW uzun süredir elektrikli araçlar üzerinde çalışıyor. Motosiklet endüstrisinin öncü isimlerinden olan Bavyeralı firma motosiklet dünyası elektriğe doğru kayarken elini güçlendirmek istiyor olmalı ki, geçtiğimiz haftada BMW 11 adet yeni proje ismi aldı. Bu projeler farklı sınıflarda elektrikli motosikletler görmemizi mümkün kılıyor. 

BMW DC Serisini Yakında Fuarlarda Görmemiz Mümkün

 BMW konsept tasarım yapmayı oldukça seven bir firma. Yıllardır hem motosiklet hem otomobil olarak ilgi çekici bir çok tasarım üretseler de bunların büyük bir kısmı yollara çıkamadan kapalı kapılar arkasında kaldı. Bu yeni projelerin de yollardan önce internet ve fuarlarda pek çok farklı versiyonunu göreceğimize eminim. DC01, DC02, DC03, DC04, DC05, DC06, DC07, DC08 ve DC09 olarak 9 adet DC ismiyle proje açıldı. DC ismi Direkt Akım anlamına gelen ‘Direct Current’ı anımsatıyor. Bavyeralı firma aynı zamanda DC Vision isimli motosiklet konseptini sunmuştu. Yeni proje isimleri bu konseptten yola çıkarak tasarlanacak. 

BMW DC Concept
BMW'nin pek de rahat gözükmeyen DC konsepti

 Yine Aynı 2019 yılı içerisinde BMW E-Power Konseptlerinin fotoğrafları ortaya çıkmıştı. DC serisi gibi bu proje içerisinde de 9 adet motosiklet planlandığını görmüştük. Bu iki projenin birleşerek mi veya ayrı olarak mı devam edeceği hakkında şu an için bir bilgimiz yok. Fakat bu kadar fazla isim alınması ve BMW’nin bu projeye harcadığı zaman ve maliyeti düşündüğümüzde ilerleyen zamanlarda farklı kategorilerde E-Tourer, E-Adventure veya E-Roadster gibi elektrikli motosikletler görmemiz mümkün.

BMW E-Power
BMW E-Power Roadster Konsepti

Yeni C Serisi Geliyor

BMW aynı zamanda CE02 ve CE04 isimli iki tane daha proje ismi aldı. Bu isimler aslında pek de yeni sayılmaz, Bavyeralı marka “C Evolution” isimli skuterini 2012 senesinde tanıtmış ve 2014 yılında seri üretime geçirmişti. CE isimli bu yeni projeler de büyük ihtimalle bu modelin ilerlemiş halleri olarak karşımıza çıkacak.  Bu kadar farklı modelin bir arada sunulması aynı zamanda kendi batarya ve şarj ekosistemini oluşturabileceğini gösteriyor. 4 Büyük japon firmanın iş birliği ile kurmak istediği sistem hem birden fazla motosiklet sahibi olan kullanıcılar, hem de şarj süresinden çekinen kullanıcılar için oldukça iyi bir haber

İlginizi Çekebilir
Aktif Aero Motosiklet Dünyasına Geliyor
BMW C Evolution

Bavyeralı firmanın modelleri için BMW Motorrad’ın sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

RC390 Yeni Renkleri İle Görüntülendi

WSBK Aragon: Temsilcilerimizin Hafta Sonu

REKLAM