in

BMW C Evolution Üretim Bandında

Yazar: Batuhan Emrem

BMW’nin elektrikli scooter projesi C Evolution hayata geçiyor.

Bavyeralı firma maxi-scooter sınıfına diğer markalara göre oldukça geç girmişti. Yamaha, Honda ve Aprilia’nın başı çektiği güçlü ve konforlu scooterlar arasındaki savaşa BMW ise C 600 Sport ve C 650 GT ile katılmıştı. Marka scooter meydanında henüz yeni olmasına rağmen elektrikli bir scooter üretecek ilk üreticilerden biri oldu. C Evolution adını verdikleri modeli, beyaz gövdesi ve yeşil detayıyla aslında daha önceden BMW internet sayfalarında ve basında yer alan diğer kaynaklardan gördüğümüz kadarıyla tanıyorduk. Şimdi ise arkasında üç yıllık bir geliştirme süresi yatan bu scooter BMW’nin üretim bandına girdi ve kısa süre sonra dünya çapındaki BMW galerilerinde yerini almış olacak.

 

BMW C Evolution Üretim Bandında 1. İçerik Fotoğrafı

 

Marka’nın, araçlar için günümüzün ve bundan sonra takip eden dönemlerin yeni enerji kaynağı olarak benimsediği elektrik üzerine yoğunlaştığını ve elektirkli araçlara yatırım yapmaya başladığını tıpkı C Evolution gibi otomobil modeli olan i3 eDrive’a da bakarak söyleyebiliriz. 4 tekerlekli kuzeniyle 12 batarya hücresine sahip aynı lityum-ion müdüllerini kullanan C Evolution’ın şasisini de yine bu alüminyum mödüller oluşturuyor. Her ne kadar C Evo, C 600 Sport ile oldukça büyük benzerlik gösterse de üretim şekilleri birbirlerinden oldukça farklı. C Evo için geniş, yeni bir montaj alanı yaratılan fabrikanın müdürü Marc Spielemann elektirikli scooterlarının üretimine başlayabilmek için aylar süren bir düzenleme yaptıklarını söylüyor.

 

BMW C Evolution Üretim Bandında 2. İçerik Fotoğrafı

 

C Evolution hem BMW’nin hayata geçirdiği yeni bir projesi, hem de markanın elektrikli araçlar konnusundaki cesur girişiminin bir temsilcisi. Bu haberin ardından uzun süren bekleyişin sonunda sonunda C Evolutionları sokaklarda görebileceğimiz içinse oldukça sevinçliyiz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2014 Ducati Diavel’i Monaco’da Test Ettik!

En Hızlı Çim Biçme Arabası Rekoru: 187,60 km/s!

REKLAM