BMW’den 2016 Stunt G310!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

BMW’den 2016 Stunt G310!

BMW Motorrad, Güney Amerika’nın en büyük motosiklet show’unda gerçekleşen BMW Stunt G310 konseptinin dünya prömiyerinde, 300cc, tek silindirli tamamen yeni, agresif, stil sahibi ve çevik bir motosiklet ortaya çıkardı.

BMW Motorrad’ın, Hindistan üretici TVS ile küçük kapasiteli motosikletler üretmek için işbirliğine başladığı haberini kendilerinden haziran ayında almıştık fakat tam olarak detaylı bilgi, BMW Motorrad tarafından verilmemişti. Güney Amerika’da gerçekleşen prömiyer ile EICMA öncesi, BMW Motorrad küçük kapasiteli motosikletler üzerindeki çalışmalarını yavaş yavaş gözler önüne çıkarmaya başladı.


BMW’den 2016 Stunt G310!  1. İçerik Fotoğrafı

 

Gelelim BMW Stunt G310’un özelliklerine. 300 cc ve tek silindir bir motor gücüne sahip olması ile başlangıç seviyesinde kullanıcılara hitap edeceği hissedilen bir motosiklet. Ayırt edici ve göze çarpan özellikleri arasında, arka amortisörün hemen sağ yanında havalı bir görünüm sağlayan ve herhangi bir kaza anında hasar almasını önlemek amacıyla dikey olarak yerleştirilmiş egzoz, arkaya doğru eğimli uzanmış silindir ve 180 derecelik bir açıyla yerleştirilmiş silindir başlığı bulunmakta. Bu durum, motor ünitesinin en uygun durumda konumlandırılmasını, uzun bir salıncağa rağmen kısa ve supersport bir aks açısı ile çevik bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmuş. BMW Stunt G310’da, alçak ön kısım ve kalkık arka kuyruğun, dinamik sürüşün yanı sıra hızlı ve atak yön değiştirme avantajı sunacağı hissedilebiliyor.


BMW’den 2016 Stunt G310!  2. İçerik Fotoğrafı

 

Sürücünün eli gaz kolundan ayrılmak zorunda kaldığı anda bile, motosiklette bulunan kilitlenebilir gaz kelebeği sabit bir güç sunuyor. Bu durum, Priffer’ın fotoğrafında bir elini bıraktığı anda, kilitlenebilir gaz kelebeğinin devreye girdiğini gösteriyor. Ayrıca arka fren diskleri kolay duruş manevraları için büyültülürken, düşük hızlarda ivmelenme için vites oranında değişiklikler yapılmış. Sürücünün sağ ayağı (bazı stunt hareketleri düşünülerek) motosiklet üzerinde değilken arka fren uygulaması gerektiği anlar düşünülerek, debriyaj kolunun yanına, debriyaj ile aynı anda kullanılabilen ikinci bir fren seviyesi eklenmiş. BMW Motorrad tarafından geliştirilen ve bu tip bir stunt motosiklette görülmemiş olan Stunt kuyruğu, ön tekerin yan kısmındaki ve sele kısmının altındaki sürücüye ayaklarını dinlendirme için seçenekli olarak tasarlanmış ayak pegleri ve kendine has kırmızı koruma demirleri ile paket tamamlanmış.


BMW’den 2016 Stunt G310!  3. İçerik Fotoğrafı

 

Genç, renkli, coşkulu, göz alıcı, şık, spor, agresif, stunt ve çevik görünümü ile BMW meraklılarının gönüllerini çalacağı kesin, özellikle de gençlerin…


Detaylı fotoğraf galerisi için: 

http://www.motoron.com.tr/FotoGaleriDetay/2016-bmw-stunt-g310-konsept/0-455

 

BMW Motorrad, gösterişli çılgın renk tasarımları ile bu yakışıklı motosikleti bir de efsane stunt ustası Chris Pfieffer ile buluşturunca gerçekten de heyecan verici bir görüntü ortaya çıkarmayı başarmış. 19-22 Kasım 2015 tarihlerinde Milano’da gerçekleşecek olan EICMA fuarı öncesi, BMW Motorrad ile TVS işbirliğinin meyveleri tohumlarını vermeye başladı. Bakalım fuar öncesi BMW Motorrad’ın ilettiği gibi yeni haberlere hazırlıklı olalım… Haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz…    

YORUMLAR