BMW G310R ve R Nine T Fiyat Bilgileri!

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

BMW G310R ve R Nine T Fiyat Bilgileri!

Haziran ayının üçüncü haftası Berlin’de düzenlenen BMW konferansını takiben gelen bilgiler, geçen sene duyurulan iki yeni modelden G310R ve R Nine T Scrambler’ın 1 Ekim 2016 itibarı ile İngiltere’de yetkili bayilerde satışta olacağını teyit etti.

Gelen bilgiler, sadece fiyatla ilgili değil aynı zamanda da R Nine T’nin iki versiyonunun da satışta olacağı yönünde. Habere konu olan modellerden G310R ise BMW’nin riskli bir atılım olarak 500cc altı pazarında üç yakın rakipten daha az bir maliyetle 4,290 £ olarak fiyatlandırılacak olanı. Başlangıç seviyesi ve tek silindirli olan G310R; KTM 390 (4,549£), Kawasaki Z300 (4,349£) ve Türkiye’deki Yamaha MT25’in yurt dışı versiyonu MT-03 (4,499£) benzerleri ile kafa kafaya gitmeye hazırlanıyor.


BMW G310R ve R Nine T Fiyat Bilgileri!  1. İçerik Fotoğrafı

Marka Olarak Kendi İçerisinde Bir Açığı Kapatmak Üzere BMW Motorrad Tarafından Tasarlanan G310R

 

Geçen sene Kasım ayındaki Milano Motosiklet Fuarı öncesi gözler önüne serilmiş olan 313cc, tek silindir ve sıvı soğutmalı bir motor ile güçlendirilmiş yeni kompakt G310R’ın, ilk sahnelenmesinden dolu dolu bir sene sonra üretim versiyonları ortaya çıkmaya başladı. Kısa aks açısı, ters çatalları ve 17 inçlik lastikleri ile atik ve çevik sürücülere hitap edeceği kesin olan bir model. Aynı zamanda G310R'ın, 785mm gibi bir sele yüksekliği de çok uzun olmayan sürücüleri etkileyecek özelliklerinden ve ayrıca A2 ehliyet dostu, yeni ve deneyimsiz sürücülere hitap edecek cinsten bir model olarak BMW ürün yelpazesindeki yerini alıyor.


BMW G310R ve R Nine T Fiyat Bilgileri!  2. İçerik Fotoğrafı

Markaya Değişik Bir Soluk Getiren BMW R Nine T

 

Bu arada Scrambler’dan türetilmiş R Nine T, iki versiyonu ile İngiltere’de yine aynı tarihte BMW yetkili satış bayilerinde meraklıları için ülkeye ayak basmış olacak. Standart motosiklet, dökme lastik ve çelik bir yakıt deposu ile 10,550 £ olarak fiyatlandırılırken, fırçalanmış alüminyum bir deposu, telli jant lastikleri olması beklenen ve BMW Motorrad Günleri’nde fiyatı açıklanan yeni BMW R Nine T Scrambler modeli de 11,090 £ olarak fiyatlandırılacak. Alımlı Akrapoviç egzoz standart olmasa da Çekiş Kontrolü gibi resmi alternatifler arasında sunulacak.


BMW G310R ve R Nine T Fiyat Bilgileri!  3. İçerik Fotoğrafı

 

Yeni Scrambler’dan bahsetmişken, biraz da özelliklerinden bahsedelim. BMW’nin yeni Scrambler modeli, hava soğutmalı 6 vitesli, 110 beygirlik güç sağlayan 1170cc Boxer çift silindir motor ile ikiz kardeşi ile aynı temel motora sahip. Bir dizi farklılıklar sunan çıkartılabilir artçı arka alt şasisi ile yine aynı boru şeklindeki modüler çelik şasi konsepti kullanılmaya devam ediliyor. Yeni versiyonda, daha uzun süspansiyon, 19 inç ön lastik, daha uzun ve alçak pegler ile yeni ve daha rahat bir sürüş pozisyonu sağlanmış oluyor. Mevcut R Nine T’de ise 17 inç ön lastik kullanıldığını belirtelim. Önde ters teleskopik çatallar, arkada ise ilk kez BMW R100GS de kullanılan radikal bir arka süspansiyon sistemi olan Paralever kullanılıyor. Ayrıca R Nine T’nin 1,476mm’lik aks açıklığına kıyasla Scrambler, 1,527mm ile nispeten daha uzun kalıyor.

 

Bu üç modelin Temmuz başı gibi geleceği hakkındaki resmi bilgiye rağmen, BMW her Eylül fiyatları güncellediğinden bu fiyatlar, ince bir ayardan geçebilir gibi görünüyor.

 

Ayrıca yeni BMW R Nine T Scrambler modelinin lansmanı 17 Eylül 2016 tarihinde gerçekleşecek. 

YORUMLAR