BMW’nin 2014 Satışları Artarak Devam Ediyor

Sektörel Yazar: Moe

BMW’nin 2014 Satışları Artarak Devam Ediyor

BMW motosiklet ; 2014’ün Şubat ayında , geçen senenin Şubat ayına oranla dünya genelinde satışlarında %18.3’lük bir artış oranı yakalayarak, 8098 adet satış yapmayı başardı.Alman markası ayrıca yılın ilk iki ayında toplam 13,536 adet motosiklet satışı yaparak,yine geçen senenin aynı periyoduna nazaran yaklaşık %16’lık bir artış oranı elde etti.

Dünya çapında, su soğutmalı R1200GS modeli markanın en çok satan motosikleti olurken, R1200GS Adventure ve R1200RT gibi diğer modeller de Şubat ayı itibariyle satışa sunulduğu için bu inanılmaz orana büyük bir katkıda bulundular. Yeni “R nine T” ve "S1000R" modellerinin ise Mart ortasında showroomlara dağıtımı beklenirken,”C Evolution”  elektrikli scooter modelinin ise Mayıs’tan itibaren satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

BMW’nin 2014 Satışları Artarak Devam Ediyor 1. İçerik Fotoğrafı

BMW Motorrad Satış ve Pazarlama sorumlusu Heiner Faust ,”Yeni yıla başarılı bir giriş yapmamızın ardından , Şubat ayında satışlarda %18.3 lük kayda değer bir artış yakaladık.Toplamda 8098 adet motosikletin satılmasıyla bu Şubat ayı, şirket tarihinin 4. En başarılı Şubat ayı oldu diyebiliriz. Dünya genelinde talep tatmin edici düzeyde yüksek.İlk iki aydaki müşterilerimizden gelen olumlu geri dönüşlere ve başarılı satış rakamlarına bakarak,sezon için beklentilerimizi yüksek tutuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

 BMW’nin 2014 Satışları Artarak Devam Ediyor 2. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR