in

BMW R 1200 S Animal

Yazar: Batuhan Emrem

İspanyol ekip Café Racer Dreams’in eseri Animal tüm vahşetiyle karşımızda!

Café Racer Dreams, veya diğer pek çok yerde görmeye alışık olduğumuz ismiyle CRD, kolları bu kez bir scrambler için yapmak için sıvamış. İspanyol ekibinse bu yeni proje için kullanmayı seçtiği model ne bir klasik ne de bir naked model. BMW’nin 2006 yılında piyasaya sürdüğü boxer motorlu bir sport-touring modeli olan R 1200 S, Animal’ın temelini oluştırmak için seçilmiş. Aslına bakılırsa vahşi ve güçlü bir araç yaratmak için, her ne kadar bir scrambler yaratılacak olunursa da R 1200 S, 122 beygirlik gücü ve 112 Nm’lik torkuyla oldukça hırçın bir hayvan sayılabilir.

 

BMW R 1200 S Animal 1. İçerik Fotoğrafı

 

R 1200 S şasisi ve motoru temel alındıktan sonra araç ilk olarak modern giysilerinden arındırılarak daha ilkel bir hale getirilmiş. Daha sonra ön yüzü değiştirilerek retro tarza uyum sağlaması adına yuvarlak bir far eklenen Animal böylece eski dönemlerin scrambler tarzını da yakalanmış. Karenajlarından arındırılması ile ortaya çıkan iskeleti ve apaçık şekilde gözle görülen telelever amortisörü ile daha da vahşi bir kazanan Animal, kocaman deposu ile kabaran göğüsü ile heybetli bir boğayı andırıyor.

 

BMW R 1200 S Animal 2. İçerik Fotoğrafı

Aracın arka bölümü ise daha çok café-racer kokusu yayıyor. Haki yeşil renkteki selesi ve kesilen kuyruğu ile bu havayı yakalayan Animal’ın Superstrap marka egzozu ise arka tekerlek ile motor arasına yere yakın olacak şekilde konumlandırılarak sportif bir görüntü elde edinilmiş; aynı zamanda Öhlins marka arka amorsisör ise motosikletin sportif ruhuna katkıda bulunan bir başka parça. Son olarak Metzeler Karoo 3 enduro lastikkeriyle sarılan tekerlekler Animal’ın vahşi ve sportif bir scrambler olduğunu belli ediyor. CRD ‘nin 48. projesi olan BMW R 1200 S Animal son dönemlerde karşımızı çıkan en başarılı özel yapım motosikletlerden birisi.

İlginizi Çekebilir
Royal Enfield Meteor 350 Tanıtıldı

 

BMW R 1200 S Animal 3. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Verme Moto

BMW R nine-T Brooklyn Scrambler

REKLAM