in

BMW R nine-T Brooklyn Scrambler

Yazar: Batuhan EMREM

BMW’nin hayranlarına 90. yıl hediyesi olarak yarattığı R nine-T’ye Scrambler yorumu.

R32 ile başlayan serüven geçtiğimiz yılda 90. yaşına girdi. Bavyeralı firma da boş duracak değil ya, aradan geçen onca yılın anısına neo-retro tarzında bir motosiklet olan R nine-T ile sevenlerine selam verdi. Son yıllarda, özellikle de Avrupa’da oldukça hızlı bir ivme kazanarak artış gösteren tarzlardan biri olan neo-retro felsefesinin de etkisiyle yaratılan R nine-T şimdi karşımıza daha vahşi bir scrambler kılığında çıkıyor.

BMW R nine-T Brooklyn Scrambler 1. İçerik Fotoğrafı

Motosiklet üzerinde öyle aman aman bir değişiklik söz konusu değil, zaten normal haliyle de özel yapım bir motosiklet havası veren nine-T’yi fazla kurcalayarak duruşunu değiştirmeye gerek yok. Toulouse’da bulunan Boxer Design ekibi, savaş gazisi görünümündeki agresif ve yabani bir scrambler yaratmak yerine oldukça “medeni” ve sportif bir çizgiye sahip bu özel araç ile yeteneğini sergiliyor. Belki de adının Brooklyn Scrambler olmasını sebeplerinde biri de budur. Şehirli scramblera yakından baktığımızda deri kaplı retro bir sele ve “Denim Grey” adındaki deniz kuvvetlerinin kullandığına benzer mavimsi gri renk göze çarpıyor. Yalnızca bu değişikliklerle bile oldukça asil bir duruşa sahip olduğu söylenebilir.

 

R nine-T Brooklyn Scrambler’ın adındaki son sıfatı haketmesini sağlayacak olan ilk özelliği ise daha tırtıklı arazi lastikleri. Continental TKC 80’ler ile sarılan 17” ölçüsündeki jantlar aracın ait olduğu familyayı belirlerken ön far üzerine yerleştirilen mat siyah far ızgarası scrambler ruhuna destek olan bir diğer parça.

BMW R nine-T Brooklyn Scrambler 2. İçerik Fotoğrafı

BMW’nin ikonik boxer kafalarından çıkan orijinal led sinyalleri ve özel olarak yapılmış arka plakalığının yanında yine mat siyaha boyanmış alüminyum aynalar Brooklyn Scrambler’ın diğer ufak özellikleri. Az sayıda ve basit değişikliklerle Toulouse’daki Boxer Design’dan çıkan R nine-T Brooklyn Scrambler sadeliğin, az sayıda ancak doğru yerlere yapılan dokunuşların başarılı sonuçlar yaratacağının kanıtlarından biri, ancak karşımızdaki böyle başarılı bir model olunca, ulaşması da bir o kadar zor oluyor haliyle; yalnızca 6 adet üretilecek olan motosiklet18.500€’luk fiyat etiketine sahip olacak .  

İlginizi Çekebilir
Royal Enfield Meteor 350 Tanıtıldı

 

BMW R nine-T Brooklyn Scrambler 3. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

BMW R 1200 S Animal

Hız Bağımlısı Seppster 3 Speed

REKLAM