BMW S 1000 RR ile Aksiyon Dolu Görevimiz Tehlike 5 Filminden İzlenimler…

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

BMW S 1000 RR ile Aksiyon Dolu Görevimiz Tehlike 5 Filminden İzlenimler…

Görevimiz Tehlike 5: Rogue Nation, Tom Cruise ve BMW S 1000 RR üçlüsü iş başında… Hakkında çok konuşulan filmin ardından detaylarla karşınızdayız.

BMW S 1000 RR’ın aksiyon sahnelerinin bulunduğu 31 Temmuz’da vizyona giren Görevimiz Tehlike 5: Rogue Nation, daha ilk haftasında dünya çapında 485 milyon seyirci tarafından izlenerek ilk 3 gününde sadece Amerika’da yaklaşık 60 milyon dolarlık bir hasılata ulaştı. Yapımcı şirket Paramount Pictures International, filmde kamyon ve araba ile dolu bir otobanda, süratle giden sürücülerin, izleyiciye hayat ve ölüm arasındaki ince çizgiyi hissettireceğine dikkat çekti. Tom Cruise ise yaptığı açıklamada, çok iyi motosikletlerle inanılmaz şeylere imza attıklarından ve bu konuda şanslı olduklarından bahsetti. Çok fazla CGI efektleri (Bilgisayarla oluşturulmuş görüntü) yapmadıklarını ve bunları yapabilecek konusunda uzman çok fazla kişi olmadığını da sözlerine ilave etti.


BMW S 1000 RR ile Aksiyon Dolu Görevimiz Tehlike 5 Filminden İzlenimler… 1. İçerik Fotoğrafı


Filmin yardımcı yönetmeni ve dublör koordinatörü eski yarışçı Gregg Smrz, daha gerçekçi sahneler yaratmak amacıyla Fransız stunt ustası Jorian Ponomareff ile çalışmış. Bazı eleştirmenler tarafından çok abartılı sahneler olduğu söylense de bizim gözümüz BMW S 1000 RR sahnelerine kilitlenmiş durumda.

BMW ile Görevimiz Tehlike filminin yapımcılarının ortaklığı sadece araba ve motosiklet temini ya da gerekli teknik destek ve gerekli modifikasyonları sağlamak üzerine kurulmuş değil. Bu ortaklık aynı zamanda da dünya çapında“Mission to Drive” pazarlama kampanyası kapsamında gerçekleştirilen reklam kampanyalarının da beraberce yürütülmesini içeriyor. Ayrıca filmin Viyana’daki galasının özel sponsorluğunu BMW üstlenmiş.


BMW S 1000 RR ile Aksiyon Dolu Görevimiz Tehlike 5 Filminden İzlenimler… 2. İçerik Fotoğrafı


Serinin beşinci filmi olan Görevimiz Tehlike 5: Rogue Nation‘ın, motosiklet sahneleri bakımından oldukça zengin olduğu söylenebilir. Fas’ta geçen aksiyon dolu motosiklet kovalamaca sahneleri sağlam adrenalin ve hız görüntüleri içeriyor. Yaklaşık 10 dakika kadar süren BMW S 1000 RR şöleni, motosiklet düşkünlerinin o sahnelerde kalplerinin daha hızlı atmasına sebep olabilir. Hatta sahnelerin birinde Cruise’un kasksız bir şekilde, otoyolda S 1000 RR ile viraj alırken nerdeyse dizlerinin yola değmek üzere olduğunu görüntüleniyor. Bu görüntülerin ne kadarının gerçek ne kadarının stüdyoda efektler eşliğinde çekildiğini tam olarak bilemiyoruz. Ama yine de BMW S 1000 RR’ı sahnelerde görmek ve sesini duymak bile gerçekten büyük haz verici.


BMW S 1000 RR ile Aksiyon Dolu Görevimiz Tehlike 5 Filminden İzlenimler… 3. İçerik Fotoğrafı


Gelelim Görevimiz Tehlike serisinin başkahramanı olan Tom Cruise’un motosiklet merakına. Bir motosiklet çılgını olan Cruise’u, yaklaşık 30 sene öncesinin meşhur filmi Top Gun’daki Kawasaki Ninja GPZ900R ile hatırlamayanımız yoktur. Motosiklet sahneleri bulunan ve Cruise’un başrol aldığı diğer filmler arasında, Mission: Impossible 2, Oblivion, Knight andDay, Edge of Tomorrow yer alıyor. 10 yaşında motosiklet kullanmaya başlayan Cruise’un, 100,000 $ değerinde olan Vyrus 987 C3 4V  de dahil olmak üzere bir kaç motosikleti bulunuyor. İmza atacağı her kontrat öncesi, filmin tamamlayıcısı olan motosiklet sahnelerini de ekletmeyi ihmal etmeyen aktörün bakalım bir dahaki filminde bizi hangi sürprizler bekliyor olacak?


Son olarak aksiyon dolu Mission Impossible 5: Rogue Nation filminde sizleri, sınırları zorlayan BMW S 1000 RR’ın beklediğini söyleyebiliriz, şimdiden iyi seyirler diliyoruz…


“Mission to Drive” reklam kampanyasına ait BMW S 1000 RR ile dolu film sahnelerinin videosu için:  

YORUMLAR