in

BMW S1000F Test Sürüşünde Yakalandı

Yazar: Moe

BMW’nin (adını şimdilik S1000F koyduğumuz) , S1000RR modelinden devşirilme yeni sport-touring modeli kameralara yakalandı . 2013’ün sonunda ortaya çıkan yine S1000RR motorunu biraz daha dizginleyip güncelleyerek ve karenajları sökülerek elde edilen naked S1000R’dan sonra, BMW şimdide sport-touring kategorisinde atağa kalkıyor.

Yaklaşık bir ay önce haberini yaptığımız (link burada) S1000F üretim bandından çıkmış halde karşımızda . Japon üreticilerin, özellikle Honda’nın çokça tercih ettiği bir motor ile birden farklı segmentte motor üretim stratejisini anlaşılan BMW’de kendisine uyarlamaya çalışıyor. Adventure-touring kategorisinin açık ara lider markası BMW ,bu modelle sport-touring de de Ducati Multistrada ve Aprilia Caponord gibi modellere büyük bir rakip olacak.

 

Fotoğraflarda S1000RR motor bloğu ve egzozu kullanıldığı aşikar, ayrıca S1000R modelinde kullanılan 17 inç jantlar ve Brembo radyal frenlerin yanı sıra bir çok yürüyen aksam ve şasi parçası da bu modelle ortak kullanılmış gibi görünüyor. Ek olarak; BMW ile özdeşleşmiş asimetrik farlar bu modelde eskizlere göre simetrik olacakmış gibi görünse de , ayarlanabilir rüzgarlık, yeni yüksek süspansiyonlar, uzun yol sürüşlerinde konforu artıracak yüksek gidon, yan çanta ve top case taşıyıcılarının entegre halde olması da göze çarpan ilk ayrıntılar.

 

BMW S1000F Test Sürüşünde Yakalandı 1. İçerik FotoğrafıBMW S1000F Test Sürüşünde Yakalandı 2. İçerik FotoğrafıBMW S1000F Test Sürüşünde Yakalandı 3. İçerik Fotoğrafı

 

S1000R’ın giydirilmiş versiyonu diyebileceğimiz, ancak sürüş karakteri olarak çok farklı kategoride olacak olan motosiklette artçı yükü ve çantalarda taşınacak malzemeler dikkate alınarak arka sele biraz daha büyütülmüş, arka taraftaki şasi parçalarında da yüklenme durumuna göre güncellemeye gidilmiş.

Elektronik sistemlerde ise çeşitli sürüş modları, çekiş kontrolü ve ABS’nin standart olması beklenirken ilk kez HP4 modelinde kullanılan yol ve zemine göre kendini otomatik ayarlayan dinamik süspansiyon sistemi DDC(Dynamic Damping Control)’nin ise opsiyonel olması bekleniyor.

 

BMW S1000F Test Sürüşünde Yakalandı 4. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ducati’nin İki Yeni Modeli Kameralara Yakalandı

Ducati Multistrada D-Air

REKLAM