Bobber Triumph Bonneville Kameralara Yakalandı!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Bobber Triumph Bonneville Kameralara Yakalandı!

Triumph Bonneville'in bobber versiyonu, İspanya'da test edilirken görüntülendi. İşte detaylar...

Triumph'ın Bonneville modelinin bobber versiyonu, firmanın İspanya'daki geliştirme tesisinin yakınlarında kameralara yakalandı.

Bobber Triumph Bonneville, sıvı soğutmalı paralel ikiz ve 1100cc civarında olacağı inanılan motoru ile mevcut Bonnie'nin 865cc'lik hava soğutmalı ikiz motorundan önemli ölçüde daha güçlü olacak. Motorun ürettiği gücün 69 beygirden 100 beygir civarına yükselmesi bekleniyor.

Bobber, Triumph'ın sıvı soğutmalı motor dahil ederek ürettiği yepyeni model ailesinin bir üyesi. Ayrıca Triumph; tel jantlı T100, cafe racer tarzı Thruxton, Scrambler ve taban modeli için de değişikliğe gidecek. Geçen yıl kameralara yakalanan, ters çatallara, Brembo kaliperli ikiz diskli frenlere ve 1100cc'lik aynı motora sahip yeni spor cafe racer'ı da unutmamak gerek.


Bobber Triumph Bonneville Kameralara Yakalandı! 1. İçerik Fotoğrafı


Yeni motorun ikiz silindirlerinde klasik bir görünüm sağlayan kanatlar hala mevcut fakat motosikletin büyük radyatörü, soğutmanın su ile yapıldığını gösteriyor.

Tek kişilik selesi ve maşa dizaynı, motosikletin sert kuyruklu bobber görünüşüne katkıda bulunuyor.

Borudaki bağlantı noktasının üzerindeki koruma, düz bir sistem görüntüsü oluştururken egzoz, motorun altında bulunan katalitik dönüştürücüye yönlendiyor.

Makine üretime hazır gibi gözükse de 2017 model olması bekleniyor. Yeni Bonneville serisinin diğer versiyonlarının ise 2016 yılında üretilmek üzere 2015 son baharında görücüye çıkması bekleniyor.

Bonneville, Speed Triple ve Tiger Explorer'ın da dahil olduğu Triumph'ın büyük 2016 üretiminin bir parçası.

YORUMLAR