Bol D’Or 2015’te Castellet’de

WSBK Yazar: Batuhan Emrem

Bol D’Or 2015’te Castellet’de

Dayanıklılık yarışlarının en efsanevilerinden olan Bol D’Or mücadelesine ev sahipliğini önümüzdeki yıl Castellet Paul Richard pisti yapacak.

Isle Of Man ve Dakar gibi dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan, hem insan hem de makineyi 24 saat boyunca aralıksız şekilde test eden efsanevi yarış Bol D’Or bundan böyle yeni bir pistte yapılacak. 1922 yılında başlayan yarış öncelerde Saint Germain, Fontainebleu, Montlhéry ve Le Mans pistlerinde koşulmuştu. 1978 ile 1999 yılları arasında Paul Richard’da yapılan yarışlar ünlü markaların adlarından söz ettirdiği bir sahne olmuştu adeta. 80’li yıllarda Honda, 90’lı yıllarda Kawasaki ve son olarak da Suzuki Castellet’de art arda büyük başarılara imza atmışlardı.

 

Bol D’Or 2000 yılında Formula 1 yarışlarından da tanıdığımız Magny-Cours pistine taşındı ve geride kalan tam 15 yılın ardından Magny-Cours bu görevi tekrardan Paul Richard’a bırakacak. Yarışı organize eden Lariviére Organisation’ın başkanı Sophie Casasnovas: “Paul Richard pistine geri dönüş hem Bol D’Or hem de diğer dayanıklılık yarışlarını kapsıyor. Bol D’Or’un orada kökleri bulunuyor, modern ve sıradışı bir yer.” olarak görüşlerini bildirdi. Castellet 18, 19 ve 20 Eylül 2015 tarihlerinde kapılarını tekrardan en dayanıklı ekip ve motosikletlerin mücadelesini sergilemek için açacak.Bol D’Or 2015’te Castellet’de 1. İçerik Fotoğrafı
Bol D’Or 2015’te Castellet’de 2. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR