Bonneville’den Esinlenen Royal Enfield Görüntülendi!

Yeni Model Yazar: İlker Genç

Bonneville’den Esinlenen Royal Enfield Görüntülendi!

Üretim modeline yakın, farklı gövde yapısı ile iki Royal Enfield, Hindistan’da kameralara yakalandı.

Modellerden birisi, birkaç defa daha görüntülenen paralel çift silindir Continental GT iken diğer model ise Retro stile sahip Triumph’ın Bonneville modeline benzeyen daha önce hiç görülmemiş bir model. Her iki motosiklet, Hindistan'da bir araba parkında objektiflere yakalandı.

Bonneville’den Esinlenen Royal Enfield Görüntülendi!  1. İçerik Fotoğrafı

İnce detayları kamufule etmeden, her iki motosikletin de aynı şasi üzerine tasarlandığı, hemen hemen aynı motoru, frenleri ve süspansiyonları kullandığı görülüyor. İki modeli birbirinden ayıran en büyük farklar ise sele ve yakıt deposunun olduğu bölüm.

Bonneville’den Esinlenen Royal Enfield Görüntülendi!  2. İçerik Fotoğrafı

Yeni motorun, 750cc bir hacim özelliğine sahip olacağı, DOHC (üstte çift eksantrikli) ve yağ soğutmalı olacağı söylentileri ortaya çıkmış durumda. Ayrıca yine kesinleşmemiş bazı bilgilere göre 6 vitesi ile 50 beygir ve 60 Nm tork civarında güç rakamlarına sahip olacağı söyleniyor. 

Bonneville’den Esinlenen Royal Enfield Görüntülendi!  3. İçerik Fotoğrafı


Geçen sene firmanın Q2 (ikinci yarı) sonuçları açıklanırken, Royal Enfield’in patronu Siddhartha Lal, bu sene için tamamen yeni bir motosiklet tanıtacaklarını açıklamıştı. Şu anda Royal Enfield markasının üretim motorları 350cc ve 500cc hacim ile güçlendiriliyor. Klasik marka, 750cc hacimli bu yeni model ile daha geniş bir kitleye ulaşma şansına erişebilir. Daha fazla detayın bu sene sonuna doğru çıkması bekleniyor. 

YORUMLAR