in

Bradl, İki Kazanın Ardından Dördüncü Sırada

Yazar: Ahmet TEZCAN

LCR Honda MotoGP sürücüsü Stefan Bradl, Katar’da yapılan sezon öncesi testlerin üçüncü gününde iki kez kaza yaptı. Buna rağmen Cumartesi gününden daha iyi olmayı başardı ve testi dördüncü sırada tamamladı.

Bradl’ın en iyi test zamanı (1’55.187) onu zaman çizelgesinde dördüncü sıraya yerleştirdi. Bunun yanı sıra bir önceki günün en hızlı turundan 0.3 saniye daha hızlıydı ve testi Aleix Espargaro’nun 0.313 saniye gerisinde tamamladı.

Bradl, İki Kazanın Ardından Dördüncü Sırada 1. İçerik Fotoğrafı

Birçok yarışçının olduğu gibi Bradl da pürüzsüz bir yarış için elinden gelenin en iyisini yapıyordu fakat Pazar günü Honda prototip makinesiyle iki kez kaza yaptı. Kazalara rağmen ciddi yaralanmalar yaşanmadı. Stefan, hala fazladan yol tutuşuna ihtiyaç duyuyor ve 20 Mart’ta Katar’da başlayacak olan MotoGP Dünya Şampiyonası’nın serbest pratik turunda bu ihtiyaç birçok sürücü için odak noktası olacak.

Bradl, İki Kazanın Ardından Dördüncü Sırada 2. İçerik Fotoğrafı

Pazar günü: “Bugün ben ve takımım için çok sert geçti. Ne yazık ki iki kez kaza yaptım fakat bunlara rağmen hala zirveden uzak değiliz. Buna dayanarak söylüyorum ki Katar’dan ilk yarışta iyi bir iş çıkararak ayrılabilirim. Kullandığımız lastiklerde yeterince güçlü ve kararlıydık fakat arka lastiğin yol tutuşunda hala sorunlarımız var.” diyen Bradl şunları da ekledi: “Sorunu tam anlamıyla çözemedik ve bu tüm Honda sürücüleri için ortak bir sorun gibi gözüküyor. Buraya geldiğimizde amacımız en hızlı turu yakalamak değildi; motorun ayarlarını düzgünce yapmaktı ve bunun için iyi bir iş başardığımızı düşünüyorum.” 

İlginizi Çekebilir
MotoGP Teruel GP: Kazanan Morbidelli

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Testlerin Ardından Redding Mutlu, Bautista İse Sorunlu

Katar’da, ‘Forward’ Rüzgârı

REKLAM