Bridgestone Katar’da Hızlı Bir Yarış Temposu Bekliyor

MotoGP Yazar: Moe

Bridgestone Katar’da Hızlı Bir Yarış Temposu Bekliyor

MotoGP’nin resmi lastik tedarikçisi Bridgestone , son yapılan Losail testlerinin sonuçlarına dayanarak sezon açılış yarışında 2013 sezonunun tur zamanlarının aşılmasını hedefliyor.

Son sezon öncesi testte NGM Forward Racing’ten Aleix Espargaro müthiş bir gün çıkarmış, ve zaman çizelgesinde zirveye oturmuştu.Bridgestone’da genel olarak testlerin temposundan memnun ayrılmıştı.

Bridgestone Lastik Geliştirme Departmanı’ndan baş-mühendis Masao Azuma yaptığı açıklamada ,“Katar’daki son sezon öncesi testleri oldukça verimli oldu.Bu sayede birkaç hafta içinde gerçekleşecek olan açılış yarışı öncesi ,hem Bridgestone hem de takımlar yeterince veri toplayabildi.” dedi.

“Yarış simülasyonlarının ,tur zamanlarının ve genel temponun hızlı oluşu gerçekten ümitlendirici.Çünkü bu pist(Katar-Losail International Pisti) takvimdeki diğer pistlere nazaran daha az yol tutuşu vaat ediyor.  Testteki en hızlı tur zamanı 2013’teki en iyi yarış tur zamanından 0.6 saniye daha hızlıydı ve bir çok sürücü de yarış simülasyonlarında başarılı sonuçlar elde ettiler.Sonuç olarak,2014’e özel ürettiğimiz bu lastikler burada işe yaradığı için oldukça memnunum.”

“Ayrıca testlerde iki ay boyunca sarf ettikleri tüm eforlar için tüm takımlara ve sürücülere teşekkür etmek istiyorum,artık sezonun ilk yarışı için çok iyi hazırlanmış hissediyorum.”

Bu seneki Katar Grand Prix’i 2004’ten bu yana 11. kez koşulmuş olacak.2007’den beri MotoGP sezon açılış yarışlarına ev sahipliği yapan pist, 2008’den beri de akşam saatlerinde ve spot ışıkları eşliğinde organize ediliyor.

 

YORUMLAR