in

Buz Üzerinde En Hızlı Tek Teker Rekoru!

Yazar: Burak Yıldız

Ryan Suchanek, 2004 ve 2013 yılında kırdığı buz üzerinde en yüksek hızla tek teker gidebilme rekorunu 3. kez yeniledi. Hem de bir motosiklet kazası sonucu kaybettiği bacağının yerine takılan protez bacak ile.

“İce King” lakabıyla tanınan stunt sporcusu Ryan Suchanek, bir motosiklet kazası sonucu sağ bacağını kaybetmişti, fakat yerine takılan karbon-fiber protez bacağı motosiklete binmesine engel olamadı ve motosiklete binmeye, hatta stunt yapmaya devam etti. Hızını alamamış olacak ki bununla da kalmayıp 3. kez buz üzerinde en hızlı tek teker yapma rekorunu kırdı.

Ryan, bu rekoru ilk olarak 2004’te Kawasaki ZX-10R ile 95 MPH(152 KM)’a çıkarak kırmış, 2014 yılında da bu rekoru çivili lastik takılan 2005 model bir Kawasaki ZX-10R ile 108.5 MPH(174 KM)’a çıkarmıştı. Bu yıl aynı denemeyi tekrar yaparak rekorunu 117.5 MPH(188 KM)’a çıkarmayı başardı.

Yetkililer Ryan’ın gerçek hızının aslında 122 mil olarak ölçüldüğünü söylese de, resmi kayıt olarak 117.5 milin kabul edildiğini belirtmişler. Bu yılki denemesinde arka fren pedalı sol tarafa alınan 2013 model Kawasaki ZX-10R kullanan Ryan, rekoru ile ilgili “Bir sonraki kış yeni bir rekor kırmak için çalışacağım, rekorlar kırılmak içindir” şeklinde konuştu.

 

Buz Üzerinde En Hızlı Tek Teker Rekoru! 1. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ducati Satış Rekoru Kırdı!

Yamaha V-MAX’in Tasarımcısı Kenji Ekuan Vefat Etti

REKLAM