Can Öncü, Assen Raundu’nun Birinci Yarışında Lider!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

Can Öncü, Assen Raundu’nun Birinci Yarışında Lider!

Can Öncü, Red Bull Rookies MotoGP Kupası’nda fırtınalar estirmeye devam ediyor.

Öncü Kardeşlerin başarıları hız kesmeden devam ediyor.

Can Öncü, Red Bull Rookies MotoGP Kupası’nın Assen Raundu’nun birinci yarışında, sıralama turlarındaki başarısının devamı ettirerek yarışı lider kapattı.

Can Öncü, Assen yarışında yine rakipsiz! 13 yaşındaki Can Öncü’nin Red Bull MotoGP Rookies Kupası’nın Assen’deki birinci yarışındaki üstünlüğü devam ediyor. Kardeşi Deniz Öncü ise Assen’deki birinci yarışı 11. Sırada tamamladı. 16 yaşındaki Japon Kazuki Masaki güzel bir ikincilik elde ederken, genel sıralama puanlarında lider Aleix Viu’nin puanlarına yaklaşmayı başardı. 

Can Öncü, Assen Raundu’nun Birinci Yarışında Lider! 1. İçerik Fotoğrafı

Cuma günkü sıralama turlarını birinci sırada tamamlayan Öncü, KTM RC 250 R ile ilk çift turdan sonra kendi yarışında devam etti. “Tabi ki mutluyum. Mükemmel bir ilk tur çıkarmadım ve birkaç sürücü tarafından geçildim. Kendi kendime “Haydi, Can” demek zorundaydım. Öne geçtim ve baskı yapmaya devam ettim.”

“İyi bir tur çıkardığımı gördüğümde, sadece onu korudum fakat gerçekten limitleri zorlamıyordum. Daha hızlı gidebilirdim fakat zorunda kalmadığımı biliyordum, şansımı zorlamak zorunda değildim. Motosiklet bir harika, hiçbir şeyi değiştirme ihtiyacı hissetmedik. Yarına hazır.”

Red Bull Rookies MotoGP Kupası’nın Hollanda’nın Assen Pisti’ndeki ikinci yarışı motogp.com ve www.redbull.tv’den canlı yayında izlenebilecek.

Öncü Kardeşlere, her zaman olduğu gibi başarılar diliyoruz.

Red Bull MotoGP Rookies Kupası Assen Birinci Yarış Sonuçları-24 Haziran 2017

Can Öncü, Assen Raundu’nun Birinci Yarışında Lider! 2. İçerik Fotoğrafı


Red Bull MotoGP Rookies Kupası Genel Sıralama

Can Öncü, Assen Raundu’nun Birinci Yarışında Lider! 3. İçerik Fotoğrafı
YORUMLAR