Can Öncü'den Assen'de Çifte Galibiyet!

MotoGP Yazar: İlker Genç

Can Öncü'den Assen'de Çifte Galibiyet!

Can Öncü, Red Bull MotoGP Rookies Kupası'nda ses getirmeye devam ediyor.

Can Öncü, Red Bull MotoGP Rookies Kupası'nın Assen Raundu'ndaki ikinci yarışı da lider olarak tamamlayarak çifte galibiyete imza attı. Deniz Öncü ise yarışı beşinci sırada tamamladı.


Assen’deki kararsız hava bile 13 yaşındaki yarışçımızı durdurmaya yetmedi. Can Öncü, Cumartesi günkü üstünlüğünü Red Bull MotoGP Rookies Kupası Assen yarışının ikincisi ile sürdürdü. Podyumda ise yine Aleix Viu ve Kazuki Masaki vardı.

Can Öncü, gökyüzüne bakarak yağmur yağacağını hissetti ve bir plan yaptı. “Şiddetli yağmur yağacağını biliyordum ve ıslak zeminde çok iyi değilim. Bu yüzden hazır pist kuruyken mümkün olduğu kadar baskı yapacaktım. Bu yüzden daha start aldığımızda bu amaçla sürdüm ve mümkün olduğunca lider olarak gitmeye çalıştım.”

“Aniden birkaç viraj kayganlaşmaya başladı. Biraz şanslıydım, büyük bir kayma yaşadım fakat motosikletin üzerinde kalabildim. Yavaşladım, büyük bir fark olacağını biliyordum ve hala kazanabilirdim. Kazanmaya gidiyordum fakat aynı zamanda da düşme ve kaza yapma riskini göze alamayacaktım. Bu yüzden yavaşladım ve işe yaradı.”

Red Bull MotoGP Rookies Kupası'nda genel sıralamada ikinciliğe yükselmeyi başaran Can Öncü; “Bu iki galibiyet için çok mutluyum ve gelecek hafta sonu Almanya’da kardeşim, ilerlemeye devam edebilecek. Orada ikimiz de podyumda olabiliriz diye düşünüyorum.” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

Red Bull MotoGP Rookies Kupası'nda genel sıralamada 10. sırada yer alan Deniz Öncü’nün de uzun mücadeleler sonunda yarışı mükemmel bir şekilde 5. sırada bitirdiğini belirtelim. 

Red Bull MotoGP Rookies Kupası'nın bir sonraki durağı, Sachsenring, Almanya'da 1-2 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.


Red Bull MotoGP Rookies Kupası Assen İkinci Yarış Sonuçları-25 Haziran 2017


Can Öncü'den Assen'de Çifte Galibiyet! 1. İçerik FotoğrafıRed Bull MotoGP Rookies Kupası Genel Sıralama ve Puan Durumu

Can Öncü'den Assen'de Çifte Galibiyet! 2. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR