in

Carlos Trave*, Motosiklet Yağları Üzerİne bir Söyleşi

Yazar: Özlem Köseoğlu

Motor ve dişli yağı, yağ ve yakıt katkıları, araba bakım ürünleri, kimyasal sorun çözücüler, servis ürünleri ve özel yağlar, arabalar, motosiklet.

*Liqui Moly Genel Müdürü Carlos Trave

Carlos Trave*, Motosiklet Yağları Üzerİne bir Söyleşi 1. İçerik Fotoğrafı

Tekne ve ticari araçlar için eksiksiz ürün hatları – ticaret, atölye ve sanayi için A’dan Z’ye gerekli her şeyi bir arada bulabileceğimiz Liqui Moly firması, ataklarına ve gelişmesine devam ediyor.  Moto Bike Expo’da “Merak, İnovasyon ve Sıkı Çalışma” yı kendine ilke edinmiş olan Alman Firma Liqui Moly’nin Genel Müdürü Carlos Trave ile gerçekleştirdiğimiz sohbetimize bir göz atalım.

Motoron: Öncelikle, Moto Bike Expo’ya hoş geldiniz. Fuar ortamı ve atmosferi hakkında neler düşünüyorsunuz? Ayrıca fuara katılışınızın kaçıncı yılı?

Carlos Trave: Teşekkür ederim, hoş bulduk. Moto Bike Expo Motosiklet Fuarı, her zamanki gibi çok güzel ve mükemmel. Bu sene, fuara katılışımızın üçüncü senesindeyiz ve ziyaretçiler tarafından gördüğümüz ilgiden oldukça memnunuz.

M: Liqui Moly hakkında neler söylemek istersiniz?

C.T.: Bildiğiniz gibi Liqui Moly, sporla iç içe bir markadır. Özellikle MotoGP, en üst klasmanda bir yarıştır. MotoGP, Moto2 ve Moto3’te yarışan tüm takımlar ve tüm motosikletler istisnasız Liqui Moly ile çalışmaktadır. Bu da markamızın, gerçek kalite değerini göstermektedir.

M: Gerçekten harika. Peki, kullanıcılardan ve yarışçılardan gelen geri bildirimlerden memnun musunuz?

C.T.: Evet, kesinlikle, aldığımız geri bildirimler oldukça sevindirici. Özellikle İspanya, Almanya, İtalya, Fransa ve İngiltere gibi motosikletin çok önemli olduğu ülkelerden gelen geri dönüşler oldukça güzel ve gurur verici.

M: MotoGP’den öğrendiğiniz ya da tecrübe ettiğiniz teknolojiler, normal cadde motosikletlerinde nasıl etki gösteriyor?

C.T.: Önemli olan içeride bulunan yağdır ve bu yağı, caddedeki sürücüler de rahatlıkla satın alıp kullanabilir. Bu da, yarışçılar için özel bir yağ üretildiği anlamına gelmiyor, bu yağ herkes için demektir. MotoGP’de öğrendiklerimizi, tecrübelerimizi, herkes için elde edilebilir ve kullanılabilir hale getirdik. Ve bu durumun, gerçekten önemli bir kilit nokta olduğunu söyleyebilirim. Pistteyken de deneyebilirsiniz ve denemeniz gerektiğini ısrarla ve samimiyetle belirtmeliyim. Shooter’a baktığımızda, son derece özel bir ürün olduğunu görüyoruz. Bildiğiniz gibi, yakıtın kalitesi her sene geçtikçe kötüleşebilir. Bu Shooter’ların yani “Motor Temizlik Katkısı” ve “Performans Katkısı” ürünlerinin görevi, yakıt kötüleştikçe yakıtın iyileşmesine yardımcı olmaktır. Yanma, daha sağlıklı gerçekleşecektir.

İlginizi Çekebilir
Hero Yüksek Performanslı Elektrikli Motosiklet Üretecek

Carlos Trave*, Motosiklet Yağları Üzerİne bir Söyleşi 2. İçerik Fotoğrafı

M: Motor kullanıcılarına, motosikletlerinden en iyi performansı almaları için neler tavsiye edersiniz? Örneğin, ne kullanmaları gerekir?

C.T.: İyi yağ. Bildiğiniz gibi kaliteli ve iyi bir yağ olmasını sağlayan katkı paketleridir. Standartta herkes aynı yağa sahiptir, satın alabilirsiniz. Fakat, standart yağı mükemmele dönüştürmek için, katkı paketine ihtiyacınız vardır. Liqui Moly olarak, aynı zamanda yağın yanında bu katkı paketlerini de üreten bir firmayız. Türkiye için bu katkı paketlerini kullanmak gerçekten önemli. Bahsettiğim Shooter’lar yani “Motor Temizlik Katkısı” ve “Performans Katkısı” ürünleri sayesinde, motosikletinizden daha iyi performans alabilirsiniz. Böylece, daha az emisyon ve daha az yakıt tüketimi, daha az karbondioksit anlamına gelir. Bu da çevre için son derece sağlıklıdır. Bu ürünlerin, tam anlamıyla bütün bir paket olduğunu özellikle belirtmeliyim. Ürünleri kullandıkça, daha akıllı ve daha iyi ivmelenme sağlanacaktır. Ayrıca motorunuz daha sessiz çalışacaktır, unutmayın bu da şehriniz ve şehrinizde yaşayan insanlar için sağlıklı ve faydalıdır.

“Motor Temizlik Katkısı” ve “Performans Katkısı” ürünlerini kullandıktan ve motorunuz 10 dakika çalıştıktan sonra, farkı istisnai bir şekilde hemen hissedeceksiniz. Çünkü ilk ürün temizleyicidir ve ikinci ürün de ivmelenme içindir. İkisini aynı anda deponuza koymanız gerekmektedir. Daha sonra yaklaşık 10 dakika çalışıp sisteme işledikten sonra, ürünler motorunuzu temizleyecek ve aradaki farkı hemen anlayabileceksiniz.

M: Gelecek planlarınız arasında yenilikçi ürünler bulunuyor mu?

C.T.: Evet, kesinlikle her zaman yenilikçi ürünler planlarız ve geliştiririz. Can-Am ve Polaris gibi ATV’ler için yeni bir yağ ve yeni tam sentetik yağ 10W40 ile geleceğiz. Şu anda Türkiye’de henüz bulunmuyor. Bir çok planlarımız arasında, Piaggio Grup yani scooterlar için 5W40 ortaya çıkarmak bulunuyor. Çok çalışıyoruz ve doğru yerde olduğumuza inanıyorum.

İlginizi Çekebilir
Benelli 4 Yeni Motosiklet Hazırlığında

M: Türkiye’deki distribütör ve satışlar için neler söylemek istersiniz?

C.T.: Anlas ile Türkiye’de doğru bir iş ortağımız var ve Anlas ile çalışmaktan dolayı çok mutluyuz. Üç sene önce başlamıştık ve satışlar gerçekten iyi gidiyor. İyi bir takıma sahip olan Anlas ile son derece sıkı ve iyi bir iletişim kurabiliyoruz. Anlas’ta işlerinde çok iyi olan çalışma arkadaşlarımıza sonsuz saygımız bulunuyor.

M: Son olarak okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

C.T.: Deneyin, seçiminizi yapın, kesinlikle Liqui Moly ile kalacaksınız.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İmitasyon Egzoz Dosyası

Başarılı Ve Genç Milli Yarışçımız Deniz Öncü İle Kısa Kısa!

REKLAM