CBR 300'ün İngiltere Fiyatı Açıklandı

Sektörel Yazar: Moe

CBR 300'ün İngiltere Fiyatı Açıklandı

Honda'nın en küçün CBR'ının fiyatı ve bayiilere geliş tarihi açıklandı, ancak şimdilik İngiltere için...

Honda'nın CBR 300 R'ı Türkiye'ye gelir mi gelmez mi derken, motosikletin İngiltere'de çıkış fiyatı ve tarihi netleşti. Honda, yeni CBR 300 R'ın İngiltere satış fiyatını 4299 pound olarak açıkladı.Bu rakam bizim kurumuz ile yaklaşık 15,575 türk lirasına tekabül ediyor. Ülkeler arasındaki vergi farklarının ve Honda'nın ülkeye göre değişen pazarlama-fiyat stratejilerinin de  etiket üzerindeki bu rakamlara etkisinin oldukça büyük olduğunu hatırlatmakta fayda var...

 

CBR 300'ün İngiltere Fiyatı Açıklandı 1. İçerik Fotoğrafı

 

İngiliz müşteriler, 4 Ağustos'tan itibaren motosikletlerinin siparişlerini verebilecekler. Ön siparişler alındıktan sonra, Ağustos ayının sonunda teslimatların gerçekleştirileceği bilgisi veriliyor.

 

Yeni 300'lük canavar, aslında CBR 250 R ile 4 zamanlı, tek silindir olan aynı motor bloğunu paylaşıyor. Ancak daha uzun piston stroku ile motorun hacmi 286 cc'ye, gücü de 30.4 beygire çıkarılmış.

 

Rakibi Kawasaki Ninja 300'den 9 beygir daha güçsüz, ancak yine İngiltere fiyatlar baz alındığında 900 pound (3250 TL) daha ucuz olacak olan Honda CBR 300 R'da ABS'de standart olacak. BMW'den sonra Honda'nın da ABS'yi standart olarak sunmaya başlaması, daha güvenli sürüş adına umuyoruz diğer motosiklet üreticilerini de bu trende ayak uydurmaya itebilir. ABS'li ve ABS'siz motosikletin fren performans farklılıklarını aşağıdaki videomuzdan bir kez daha izleyebilirsiniz:

 

 

Motosikletin 3 farklı renk opsiyonu olacak: Milenyum Kırmızı, Metalik Siyah ve HRC renkleri...

 

CBR 300'ün İngiltere Fiyatı Açıklandı 2. İçerik Fotoğrafı

 

CBR 300'ün İngiltere Fiyatı Açıklandı 3. İçerik Fotoğrafı

 

CBR 300'ün İngiltere Fiyatı Açıklandı 4. İçerik Fotoğrafı

 

 

YORUMLAR