in

CF MOTO’dan Yeni Touring modeli: CF1250J

Bir süredir üzerinde çalıştığı bilinen Çinli motosiklet üreticisi CF Moto, KTM ile işbirliği ile ürettiği yeni Tourer tipi motosikletini tanıttı. CF1250J adıyla ortaya çıkan model, polis teşkilatı için üretildi. Gelecek günlerde tanıtılacak olan motosikletin sivil kullanıcılar için olacak versiyonu CF1250G adını taşıyacak

CFMoto
Model CF1250J ismi ile tanıtılmıştı. Kullanılan J harfi Polis teşkilatını temsil ediyordu

CF Moto CF1250j Kalbini KTM Super Duke’tan alıyor

KTM ve Cf Moto ortaklığı 2014 yılında Çinli üreticinin KTM Duke 200 ve Duke 390 modelleri Hangzhou’da Montajının yapılması ile başladı. KTM bu tesiste üretilecek modelleri de zamanla arttırmak istiyor, Duke 790 ve 790 Adventure kısa dönemde programa dahil olacak motosikletler arasında.

  CF1250J de bu işbirliğinden faydalanarak 1290 SuperDuke’un çok sevilen LC 8 V-Twin motor bloğunu temel olarak kullanıyor. CF Moto’nun motor bloğu üzerinde yaptığı değişiklerin ardından ortaya 1279cc 8500 devirde 140 beygir ve 7000 devirde de 120 Nm tork üreten bir motor bloğu çıkmış. Motor Bloğunun ana tasarımı aynı kalsa da motor gövdesi ve silindir başları gibi parçaların değişmesinin ardından SuperDuke’a oranla bir güç kaybı meydana gelmiş. Fakat yine de bu sayılara göre CF1250J Çinli bir marka tarafından üretilen en güçlü motosiklet olacak.

CF1250J uzun sürüşleri hedefliyor

Fotoğraflardan da görüldüğü gibi CF1250 J geniş yapısı ve büyük karenajları ile tam bir gezi motoru. Yeni model aynı zamanda ayarlanabilir cam ve 4 farklı sürüş modu gibi özelliklerle beraber geliyor. Bunların yanında motorda LED ön ve arka farlar kullanılmış. CF Moto kadran için 12.3 inçlik araba standartları için bile büyük sayılabilecek LCD bir ekran yerleştirmiş. Ekranın telefona bağlanabilme özelliği ile aramalar, navigasyon ve multimedya gibi özellikleri içerecek.

CF1250J geniş LCD bir ekrana sahip.

 CF Moto’dan bu motor bloğu üzerine daha fazla motosiklet görmemiz mümkün.
CF Moto’dan henüz modelin sivil versiyonunun ne zaman tanıtacağı ve hangi ülkelerde satışa sunacağı ile ilgili bir açıklama gelmedi. Gelişmeleri takipte olacağız. CF Moto’nun kalan modellerini CF Moto Türkiye’nin sitesinden inceleyebilirsiniz

İlginizi Çekebilir
Royal Enfield Meteor 350 Tanıtıldı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

BOSCH, Motosikletler İçin Kaza Sonrası Destek Sistemini Tanıttı

Araç üstü kameralı Yamaha Cygnus X 125 Test Edilirken Görüntülendi

REKLAM