in

CFMoto 1279cc Hacimli Yeni 1250TR-G ‘yi Tanıttı

 CFMoto 19-22 Eylül 2020 tarihleri arasında Çin’de düzenlenen Chongqing Motor Expo’da touring sınıfına dahil yeni motosikleti 1250TR-G’yi tanıttı. Çin merkezli üretici bu yıl çıkardığı 700CL-X modeli ile motosiklet piyasasındaki imajını oldukça yükseltmişti. Gerek kullandığı malzemeleri ile, gerek görüntüsü ile 700CL-X binicilerin beğenisini toplamıştı. Bu başarısını devam ettirmekte kararlı görünen firma yeni modeli 1250TR-G ile tur motosikletlerinde de kalitesini bir üst seviyeye taşımaya hazır gibi görünüyor.

1250TR-G İlk Olarak Polis Motosikleti Olarak Tasarlanmıştı

 Yılın başında prototipi sunulan modelin her ne kadar öncelikli sürüm hedefi polis ve diğer güvenlik servisleri olmuş olsa da, 2021 yılının ikinci çeyreğine kadar sivil kullanıma da sunulmasına karar verilmişti. 1250TR-G, Çin’de Covid-19’a rağmen iptal edilmemiş olan nadir büyük motosiklet fuarlarından olan CIMA’da ilk kez satışa sunulacak hali ile geçen gün sergilendi.

CFMoto
Model CF1250J ismi ile tanıtılmıştı. Kullanılan J harfi Polis teşkilatını temsil ediyordu

 Çin’de seri üretimle üretilmiş en güçlü motosiklet olma özelliğine sahip olan 1250TR-G KTM ve CFMoto arasındaki artan bağları sağlamlaştıran bir makine. İki şirket CFMoto’nun Çin pazarı için KTM markalı motosikletler üretmesi ve Avusturya merkezli firmanın ufak hacimli modellerinin dünya çapında  üretiminden sorumlu olmasından dolayı birkaç yıldır birlikte çalışır durumda. CFMoto; bu yıl 790 Adventure, 790 Duke ve 890 Duke R gibi modellerde kullanılan KTM LC8c paralel çift silindir motorun üretimini de üstlenmişti.

 1279cc hacimli motor bloğu, KTM’in modellerinde kullanılanlarla tıpa tıp aynı değil. CFMoto, motor bloğunu ürettiği güçten çok torku için konfigüre etmiş. 140 hp güç üretebilen 1250TR-G, bu alanda rakibi olarak görülen BMW R1250RT’nin ürettiği 134 hp değerini az da olsa geride bırakıyor. CFMoto’nun motosikletin frenleri için Brembo kaliperlerle beraber Bosch’un ABS sistemini kullanması her ne kadar “Çin motosikleti” olarak görülse de kalite standartlarında Avrupalı ve Japon markaların seviyesinden hiç de uzakta olmadığını gösteriyor.

KTM'nin çeşitli modellerinde benzeri kullanılan motor bloğu 1250TR-G için tekrar modifiye edilmiş
KTM'nin çeşitli modellerinde benzeri kullanılan motor bloğu 1250TR-G için tekrar modifiye edilmiş

1250TR-G Devasa Bir TFT Gösterge Paneline Sahip

 1250TR-G’nin teknik kabiliyetlerinin yanı sıra teknolojik özellikleri de bir tur motoruna yakışır düzeyde yüksek. Motosikletin gösterge paneli TFT (Thin Film Transistor) enstrümanı adı verilen belki de bir motosiklette bulunmuş şu ana kadarki en büyük panel olabilir. Geniş Ekran bluetooth multimedya oynatıcısı, navigasyon, sürüş modları, lastik basıncı ve elektronik süspansiyon sistemine kadar bir sürü işleve ulaşıma olanak sağlıyor. 1250TR-G aynı zamanda JBL ses sistemine sahip. 

Previous
Next

Kadran ve JBL hoparlör sistemi oldukça şık duruyor

Güncel CF Moto Modelleri için CFMOTO’nun sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP Barcelona: Morbidelli İlk Polünü Aldı

MotoGP Catalunya: Kazanan Quartararo

REKLAM