CFMoto 650 SD Makyajlanıyor

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

CFMoto 650 SD Makyajlanıyor

CFMoto'nun 650cc'lik modeli 2016 için makyajlanıyor. İşte detaylar...

Çinli üretici CFMoto, 650cc'lik nakede modelini 2016 için makyajlıyor. Yeniden tasarlanmış motosikletin resimleri 16 Temmuz 2015 tarihinde Avrupa patent ofisi aracılğıyla ortaya çıktı. Resimdeki yeni model, dik bir ön kısma sahip olan mevcut 650 SD modelinden daha şık bir tasarıma sahip.CFMoto 650 SD Makyajlanıyor 1. İçerik Fotoğrafı


Mevcut CFMoto 650 SD

CFMoto 650 SD Makyajlanıyor 2. İçerik Fotoğrafı


Resimlerde görüldüğü üzere motor, grenaj, süspansiyon ve tekerlekler; 71 hp'lik beygir gücü ile Kawasaki'nin ER-6n modeli ile performans açısından başa baş giden mevcut modeldekiler ile aynı. Çinli motosikletin motoru da boyutlar ve tasarım açısından Kawasaki'nin motoru ile neredeyse aynı. Ayrıca şasi de sağ aşağıdan, sağ tarafa monte edilmiş arka süspansiyonun bulunduğu yere kadar Kawasaki ile benzer.


CFMoto 650 SD Makyajlanıyor 3. İçerik Fotoğrafı


Mevcut CFMoto 650SD

CFMoto 650 SD Makyajlanıyor 4. İçerik Fotoğrafı


Dik bir şekilde konumlandırılmış fara sahip olan yeni tasarım, ER-6n'nin orijinal jenerasyonundakilerden farklı olmayan yakın dikey yığılmış lambalara sahip mevcut tasarıma göre daha geleneksel. Ancak yakıt tankı ve kuyruk kısmında çok farklı bir tasarıma sahip olan bu motosikletin, Kawasaki'nin birebir kopyası olduğu söylenemez. Her ikisi de akla CFMoto'nun gelecekte herhangi bir seriye full grenajlı bir model ekleyeceğini akla getiren, Kawasaki'ye göre daha sportif bir görünüme sahip.


Tabii ki Çin'li motosiklet Japon eşdeğerine göre daha ucuz. Mevcut 650i 4,199£ fiyat etiketine sahip ki bu ER-6n'nden 1,200 £ daha ucuz olduğu anlamına geliyor. Ayrıca daha ucuz motosikletler de internette bulunabilir.


CFMoto 650 SD Makyajlanıyor 5. İçerik Fotoğrafı


Mevcut CFMoto 650SD

CFMoto 650 SD Makyajlanıyor 6. İçerik Fotoğrafı


Dikkate değer bir diğer değişiklik ise değiştirilmemiş frenlerin üzerine eklenmiş ABS sensörleri. Avrupa'da satılacak 125cc üzerinde olan motosikletler 2016'dan itibaren ABS'ye sahip olmak zorunda. Mevcut motosikletlerin ise 2017'nin başından itibaren bu sisteme sahip olmaları gerekiyor.


Patent başvurusunun zamanlaması göz önüne alındığında motosikletin, 2016 serisinin bir parçası olarak bu yılın sonunda piyasaya sürülmesi şaşırtıcı olmayacaktır.


YORUMLAR