Christiano Silei, Dainese'nin Yeni CEO'su Oldu!

Sektörel Yazar: Ahmet TEZCAN

Christiano Silei, Dainese'nin Yeni CEO'su Oldu!

20 yıl boyunca farklı görevlerde başarılı ve yoğun bir şekilde Ducati için çalışmış olan Christiano Silei, Dainese'nin CEO'su olarak atandı.

İtalyan motosiklet giyim ürünleri üreticisi Dainese, Ducati'nin eski K.Amerika patronu Christiano Silei'yi CEO olarak atadıklarını duyurdu.

 

Silei ayrıca Dainese Yönetim Kurulu'nun da bir parçası olacak ve başkan olmak için CEO koltuğunu terk eden Federico Minoli'den CEO görevini alacak. Bu atama, Silei'nin Ducati için 20 yıl boyunca kurumsal strateji ve ürün geliştirme müdürü, satış ve pazarlama başkan yardımcısı ve iki dönem Ducati K.Amerika CEO'luğu gibi farklı pozisyonlarda yoğun ve başarılı bir şekilde çalışmış olduğunu bilenler için şaşırtıcı gelmeyecektir.

 

Christiano Silei, Dainese'nin Yeni CEO'su Oldu! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Bazıları bu yeni görevi Silei için bir adım aşağı inmek gibi görebilir fakat işin aslı pek de öyle değil. Tabii ki Dainese, Ducati ile aynı yüzüğe sahip değil fakat Dainese Dünya'nın en saygın motosiklet giyim markalarından biri olarak kendini yeterince ispatlamış bir marka. Yeni CEO olarak Silei'nin alınması, endüstrinin geniş bilgisine dokunma fırsatı ve iki kritik öğe olan, teknoloji ve yenilik ile donatılmış günümüz pazarında bulunan tüm Dainese ürünleri için yeni bir pazar oluşturma fırsatı veriyor.

 

Silei, öncelinden bir sürü sorumluluğu miras olarak alacak; buna Dainese tarafından daha önce erişilemeyen başarılar da dahil. Silei'nin geçmişine bakıldığında, bunu başaramaması için hiçbir neden yok, özellikle önümüzdeki yıllarda D-Air (Air bag) teknolojisinin geliştirilerek daha fazla ürüne entegre edilmesi bizleri pek de şaşırtmayacak... Yeni CEO'nun İtalyan markaya neler katacağına ise önümüzdeki aylarda hepberaber şahit olacağız gibi görünüyor.

YORUMLAR