Çıplak S1000 R yolda mı?

Yeni Model Yazar: Motoron

Çıplak S1000 R yolda mı?

BMW'nin hızlı yarışçısı S1000RR'ın naked versiyonunun olup olmayacağı merak edilirken internete sızan birkaç fotoğraf konuyu aydınlatmaya başlıyor.

 S 1000R(?)'ı bekleyenler için müjde! Her ne kadar yayılan görüntüler motosikleti dikkatlice her detayına kadar incelemeye el vermese de bahsi geçen modelin şasisinin S 1000RR ile çok benzer olduğu ve ayrıca ön çatal, arka salıncak gibi parçaların bavyeralı yarışçınınkilerle aynı olduğu gözlemlenebiliyor.

 

Motosiklet üzerinde yapılan düzenlemeler şüphesiz daha çok sokak kullanımına uygun hale getirme amacı taşıyacaktır. Haberi ilk kez açıklayan ve fotoğrafları yayan İtalyan basınına göre aynı anda test edilen iki motosiklet bulunuyordu. Bunlardan bir tanesinde standart egzoz bulunurken diğerinde ise farklı bir egzoz kullanılmış. Bu BMW'nin aksesuarlarını test ettiği ya da aynı motosikletin farklı versiyonlarının bulunabileceği (standart ve HP4 gibi) anlamına geliyor olabilir.

 

Estetik açısından motosikletin arka bölümünün tamamı yarışcınınkine benziyor. Depo'yu saran karenajlar motorun alt kısımlarına kadar inerken ön çatal üzerinde bulunan ve küçük bir ön camı bulunan kafanın tasarımı ise çoğu BMW'de de olduğu gibi asimetrik bir şekle sahip.

 

Motosikleti yalnızca dıarıdan görme şansına erişilebilindiği için motorun teknik özellikleri hakkında bir bilgi elde edinilebilinmiş değil ancak yarışçı kardeşi S 1000RR'ın teorideki 193 beygir gücünün bavyeralı mühendisler tarafından dizginlenip 150 beygir civarına çekilmesi akıllara gelen ilk ihtimal olsa da ikinci bir ihtimal olarak 180 beygire yakın güc üretecek olan KTM Super Duke 1290'ı yakalamak için içindeki canavarı fazla ehlileştirmemek de olabilir.

 

Şu an için hala test halinde olan motosiklet gelecek aylarda karşımıza BMW'den yeni bir sürpriz olarak çıkabilir. Ne olursa olsun, motosikletin en geç Milan'da görücüye çıkması bekleniyor.

YORUMLAR