in

Clover’dan Scout WP Ceket

Yazar: Ahmet TEZCAN

İtalya merkezli motosiklet giyim üreticisi Clover, birçok hava şartına uygun ceketi Scout Wp’yi duyurdu. İşte detaylar…

Motosiklet giysileri ve sürdüğünüz motosikletler arasındaki uyum gerçekten hassas bir durum. Basit olarak, Scout Wp bir touring ceket, fakat tarzına baktığımızda, özellikle siyah versiyonu naked ve klasik motosiklet kullanıcılarına göz kırpıyor. Ayrıca bu ceket maxi-scooter sürücüleri için de cazip. Bunun dışında tabii ki şehirde ve arazide süren maxi-enduro kullanıcılarını da unutmamak gerekir.

 

Scout Wp’yi her şarta uygun hale getiren şey onun teknik özellikleri ki çift katmanlı bir cekette bu yapısal kalite ve Clover gibi bir şirketin ciddiyetini bulmak zor bir şey ki Clover’ın bu özelliği onu ürünlerini geliştirmeye itiyor.

 

Clover'dan Scout WP Ceket 1. İçerik Fotoğrafı

 

Scout Wp’nin dış kısmındaki kumaşı, balistik Duratek-4 ve Duratek-6’dan oluşuyor. Bunların yanı sıra dirsek kısımları aşınmaz özellikte ve “Aquazone” membranı su geçirmiyor ve hava alabiliyor. Ceketin içliği ise fermuar aracılığıyla çıkarılabilen yalıtımlı pedler ile donatılmış. Bu özellikler soğuk havalara meydan okuyabilmesi için ceketin standart özelliği olarak eklenmiş.

 

Ön membranda bulunan ve açılabilme özelliğine sahip, üçlü Velcro’lu havalındırma sistemine gelince ise işler değişiyor. Scout Wp, bu havalandırma sistemi sayesinde normal bir çift katmanlı ceketten daha fazla konfor sunarak baharın son günlerine kadar kullanılabiliyor. Ayrıca ceketin membranı, havalandırmalar açık olduğu zaman bile su geçirmezliğini koruyabiliyor. Bunlara ek olarak 4 adet ayarlanabilir havalandırma da göğüs ve kollarda konumlandırılmış.

 

Scout Wp’nin güvenliği; sağlam dış kumaşı, omuz ve dirseklerdeki CE sertifikalı korumaları ile garantilenmiş. Ayrıca cekete sertifikalı bir sırt koruması yerleştirmek de mümkün. Renk konusunda ise ceketi satın alanlar genelde yüksek görülebilirlikteki fluo yeşilini tercih ediyor. Sofistike ayarlamalara sahip olan fermuarları ve kayışları ise, basit bir tişört giyidiğinizde dahi korumaların doğru yerde kalmasını sağlıyor ve vücuda güzelce oturuyor. Bu da Scout Wp’nin güçlü yönlerinden birisi. Ceketin bedenleri ise S’den 4XL’a kadar mevcut.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dainese’den 2015 İçin Yeni Jeanler!

Revit Poseidon Gore-Tex Pantolon

REKLAM