Concorso D’Eleganza Villa D’Este’de Ducati’ye Çifte Ödül!

Etkinlik Yazar: Can Deniz

Concorso D’Eleganza Villa D’Este’de Ducati’ye Çifte Ödül!

1929’dan beri tüm ihtişamı ve zarifliği ile Como Gölü’nde gerçekleşen Villa D’Este’de Ducati, Cafe Racer ile sınıfının en iyisi seçildi!

Concorso d’Eleganza Villa d’Este, vintage (klasik,kaliteli) otomobil ve motosikletlerin tasarımını ve stilini kutlayan Dünyanın en özel yarışması olarak adlandırılıyor. İlave olarak önceki sene, geleceğin araçlarının vizyonunu temsil etmek üzere “Konsept Otomobil ve Prototipler” bölümünün eklendiğini de belirtelim.

Concorso D’Eleganza Villa D’Este’de Ducati’ye Çifte Ödül!  1. İçerik Fotoğrafı

Concorso D’Eleganza Villa D’Este’deki bu özel müsabakada Ducati Tasarım Merkezi, Custom Scrambler modelleri ile ödüle layık görüldü. “Cafe Racer” custom konsept, halkın oylarıyla ilk defa bu sene verilen “Villa Erba trophy” kupasını elde etti. Ayrıca bu organizasyonun prestijli kategorilerinden “Motosiklet Tasarım – Konsept Motosiklet ve Yeni Prototipler” sınıfında ise birinci gelen tasarım oldu. 

Concorso D’Eleganza Villa D’Este’de Ducati’ye Çifte Ödül!  2. İçerik Fotoğrafı

Ducati’nin en son Scrambler modeline dayanan Cafe Racer, etkileyici alüminyum bir gövde, bobber tel jantlı tekerlekleri ile taze görünüm, LED ışıklar, yere yakın egzoz ve elde dikilmiş sele özellikleri gösteriyor. 

Concorso D’Eleganza Villa D’Este’de Ducati’ye Çifte Ödül!  3. İçerik Fotoğrafı
Scrambler Desert Sled

Ducati, aynı zamanda  bir diğer konsept modeli Scrambler Desert Sled ile yarışmaya katılarak yine “Motosiklet Tasarım – Konsept Motosiklet ve Yeni Prototipler” kategorisinde üçüncü gelmeyi başaran model oldu.

Concorso D’Eleganza Villa D’Este’de Ducati’ye Çifte Ödül!  4. İçerik Fotoğrafı
Aynı konseptte ikinci sırayı ise Husqvarna Aero Concept aldı. 

Concorso D’Eleganza Villa D’Este’de Ducati’ye Çifte Ödül!  5. İçerik Fotoğrafı

Bu başarının ardından Ducati Tasarım Merkezi Direktörü Andrea Ferraresi, şu açıklamaları yaptı: “Yarışmaya katılan diğer prototipler gerçekten güzeldi. Böylesine bir başarıdan dolayı fazlasıyla gurur duyuyorum. Müsabakanın bütün kategorilerinin içerisinde enfes görünümlü pek çok motosiklet içerisinden, insanlar Villa Erba kupası ile bizim “Cafe Racer” ımızı ödüllendirmeyi seçtiler.” 

Ducati’nin altı model olarak genişlettiği yeni Scrambler serisinin arasında Desert Sled, Cafe Racer, Sixty2, Icon, Classic ve Full Throttle bulunuyor. Her bir model, opsiyonel aksesuarları ve Scrambler stiline uygun sürüş kıyafetleri ile kişiselleştirilip custom hale getirilebiliyor. 


YORUMLAR