in

Custom Bike Championship – Kazananlar!

Yazar: Burak Yıldız

Almanya’da her yıl düzenlenen Custom Bike Championship, 22 ülkeden katılan 69 custom motosiklete ev sahipliği yapıyor. İşte o yarışmada seçilen en güzel custom motosikletler.

Almanya’da düzenlenen Custom Bike Championship yarışması 5 ana kategori üzerinden düzenleniyor; Freestyle, Retro Mod, Modified Harley-Davidson, Street Performance ve Cafe Racer. Bu yarışmada motosikletler, custom piyasasında adı geçen kişiler tarafından seçiliyor ve seçilen bu motosikletler oldukça ünlü oluyor. Size bu 5 kategoride seçilen en güzel motosikletleri sıraladık:

FREESTYLE

 

Custom Bike Championship - Kazananlar! 1. İçerik Fotoğrafı

 

BMW K1600 tabanlı bu füturistik motosiklet Belçikalı customer Freddy Kruegger tarafından yapılmış. İsmi de “Nurbs”. Bu motosiklet sadece bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duran ART Deco karoseri ile kalmayıp çeşitli teknolojik unsurlar da barındırıyor, tek taraflı süspansiyonlar bunun bir örneği. Kruegger’in ikinci zaferi bu, zira kendisi aynı kategoride 2010 yılında da kazanan isim olmuştu.

RETRO MODIFIED

 

Custom Bike Championship - Kazananlar! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Sizce de çöllerde son hız kovalayan ve sivri bir buzdolabına benzeyen hız makinelerine benzemiyor mu? Kesinlikle, fakat onlardan çok daha sanatsal. Rüzgar delici kasasın üzerindeki el işçiliği üst seviyede, aynı zamanda kullanılan oklar görsel olarak da uyumlu. Simli parlak kırmızı renge boyanan depo birkaç tasarım oynaması dışında standartıyla oldukça benzer. Tabii bu motosikletin BMW tabanlı olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

MODIFIED HARLEY-DAVİDSON

 

Custom Bike Championship - Kazananlar! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Custom motosiklet denince akla ilk gelen markalardan olan Harley-Davidson klasmanında büyük bir çekişme sonucu kazanan bu motosiklet sade görünümün içerisinde mükemmel tasarım detayları barındırıyor; ki sanırız bu sebeple jürinin gözüne girdi. 2001 model bir Softail temelli olan bu motosikletin depo, kısmı yeniden inşa edilmiş. İnce uzun tasarlanan depoyu yine ince tasarlanan sele tamamlıyor. Telli jantları çevreleyen Fireston marka lastiklerin tercih edildiği motosiklette Old-School görünüş hakim.

STREET PERFORMANCE

 

Custom Bike Championship - Kazananlar! 4. İçerik Fotoğrafı

 

Gelelim spor motosiklet sevenlerin bayılacağı bu motosiklete. Buell XB12 tabanlı bu Streetfighter Macar tasarımcı Sapka Muvek tarafından inşa edilmiş. Baştan tasarlanan depo, sele ve kuyruk tasarımı motosiklete yeni bir kimlik katmış. Üst üste duran farların tasarımı oldukça farklı. Büyük arka dişli, yeni jantlar, egzoz ve süspansiyon sistemi motosikletin yenilenen kısımları. Muvek’in tasarladığı bu Streetfighter’ın detaylarındaki kaliteyi farketmemek mümkün değil.

CAFE RACER

 

Custom Bike Championship - Kazananlar! 5. İçerik Fotoğrafı

 

Almanya’da bulunan Kingston Customs isimli atölyeden çıkan “Tom Sawyer”, BMW R100 temelli bir motosiklet. Motor bloğu tamamen standart bırakılmış; zaten modifiyeye ihtiyacı varmış gibi de gözükmüyor. Bu motosikletin tüm iddiası tasarımı ve işçiliğinde. Cafe Racer tarzı ince tasarlanan deri kaplı sele ve gereksiz parçalardan arındırılıp tamamen mavi renge boyanan şasi motosikletin en dikkat çeken yerleri olarak gözümüze çarpıyor. Yine aynı rengin tercih edildiği benzin deposunda standartlara bağlı kalınmış. Bunlar dışında pek bir şey yok aslında, fakat bu motosikleti güzel yapan parçaların uyumu ve işçilik olsa gerek.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ducati Tayland’dan Custom Scrambler!

Orlando Bloom’un Custom BMW S1000R’ı

REKLAM