Dainese'in Sihirli Küpü!

Çeşitli Yazar: Ahmet TEZCAN

Dainese'in Sihirli Küpü!

Motosiklet giyim üreticisi İtalya merkezli Dainese'nin, tüm dünyaya dağıttığı ürünlerinin evine bir video ile göz atıyoruz.

Motosiklet giyim ürünlerini piyasasında dev bir marka olan Dainese'yi bilmeyen yoktur herhalde. Peki İtalya merkezli Dainese ürünlerinin kullanıcılara nasıl ulaştığını görmüş müydünüz? Cevabınız hayırsa, firmanın yayınladığı "Webisode" serisinin üçüncü bölümünde gördüğümüz sihirli küpten biraz bahsedeceğiz ve bölümün videosunu da hemen aşağıya iliştireceğiz.

 

Birçok ünlü yarışçıya halen sponsorluk yapan ve kaliteli giyim ürünlerine imzasını atan Dainese, bu ürünleri 90,000 metreküplük küp şeklindeki bir depoda tutuyor. Bu depo sıradan depolar gibi değil, 15,000 adet yüksek otomasyonlu yükleme ünitesi bulunan bu devasa depo, tüm dünyaya yayılan Dainese ürünlerinin başlangıç noktası. Deponun yükleme üniteleri lazer tetikleyicili sistemle donatılmış, bu sayede deponun her yerini rahatlıkla gezebilme olanağına sahip. Kübün düzgünce çalışabilmesi gerçekten çok büyük bir iş ve bunun gerçekleştirilmesine yardımcı olan şeyleri de videoda görme imkanı bulduk. Marka ve markanın başkanı Lino Dainese hakkında birçok uzun hikaye var, bu yüzden burada çalışmak bir işten daha fazlası olarak nitelendirilebilir. Belki klişe diyeceksiniz ama burada çalışan insanlar için yaptıkları iş bir tutku.

 

YORUMLAR