in

Dainese Speed Naked, Toronto ve Druids İnceleme

Dainese Speed Naked Esti, kızlar motoruma, motorcular ceketime hasta! Mototaş’ta ilk gördüğümde koyu patlıcan mor renkte olanına vurulmuştum.

 

Meğer bu renk arkalara saklanmış. Dainese Speed Naked Esti montun kesimi bir harika; sivil hayatta da giyilebilecek kadar şık, omuzda siyah titanyum koruma, önü delikli hava alan tasarım, göğüs hizasında hava pencereleri, beli iyi örten bir parça uzun iyi tasarlanmış arka kısım ve de boynu rahatsız etmeden o bölgeye oturmasını sağlayan özel tasarımlı yaka kısmı.

Hemen denedik, her iki rengi de bir harika. İç taraftan sırta kaplanmış kabarcıklı kumaş sayesinde sırtınız çok çok az terliyor ve havalanıyor.

Her ne kadar “Ne! Yaz mevsimi ve deri mi?” diye soruyorsanız, evet diyoruz, deri!

Montu giydik ve sıcak bir Bologna akşamına, ağır ilerleyen bir trafikte İtalyan sıcağına çıktık. Hafifçe ilerleyince montun içinde küçük çaplı fırtınalar kopmaya ve de sizi mükemmel bir şekilde soğutmaya başlıyor. Açıkçası bu kadarını beklemiyordum. Aşırı sıcakta duruyorsanız, yine son derece rahat, tek şart var, hemen önünü açarsanız, güneş altında bile sizi kavurmuyor. Sırt cebine Dainese’nin sert sırtlığını koydum, ayrıyeten bir sırtlık almama pek gerek kalmadı.

 

Devasa bir iç cep, belde ve boyunda ayarlar, iki de dışarıda cep var. Belinde Dainese kemer adaptörüne veya Dainese deri pantolona bağlanabilen bir fermuar da mevcut.

Fiyat 599 euro, motorunuzdan çok size ilgi göstereceklerini düşünecek olursanız, fiyat son derece normal. Şiddetle tavsiye edilir. Linki burada.

 

 

 

Dainese Toronto Kot Pantalon

 

Dainese Toronto

Mototaş’ın getirdiği Dainese ürünlerinden olan kot pantolon Toronto’nun hastasıyız! 6 aydır yaz kış kullandığımız için bir yedeğini almak şart oldu. Klasik bir kot kesimine sahip olan giysinin günlük hayatta çok kolay kullanılıyor. Oldukça ince bir kumaştan üretilmiş pantalon kışın örtülü skuterle kullanılabildiği gibi, yazın da yakıcı değil. Herhangi bir iç katmanı yok, iç kısmında dizlik cepleri mevcut. Standart donanımda dizlikler de pantalonla birlikte geliyor. Aslında oldukça hafif yapıdala ancak belki size iş yerinde ağır gelirse tuvalette vesairede dizlikleri içinden çıkartmak çok kolay. Türk tipi adama da oldukça iyi oturan bir kesime sahip olan modelin fiyatı 110 euro.

 

Dainese Pantalon-Ceket bağlayıcı adaptör (Cintura Union)

 

Cintura Union

Dainese’nin mükemmel icadı kemer adaptörü ile pantalon-mont belden birbirine takılabiliyor, süper spor motosikletlerde dahi deri mont, kumaş mont, herhangi bir pantalon ikilisi alt üst birbirine bağlı olarak konforlu ve güvenli sürüş yapma olanağı bulabiliyorsunuz. Bunu pantalonunuza takabilmek için bir adet normal kemer ve pantalonunuzda kemer yeri olması yeterli. Bunun sayesinde hem beliniz açılmıyor, hem de olası bir düşme durumunda ceket belden sıyrılmadığı için güvenlik derecesi artıyor. Dainese ceketlerde genellikle bu aparata birebir uyan bir fermuar kısmı var. Arzu ederseniz aparatın boş tarafına ve Dainese haricinde kendi ceketinize herhangi bir terziye bir takım fermuar diktirerek başka marka ceketle de kullanılabilir. Fiyat 49 euro.

 

Dainese Druids ST Eldiven

Eskiden olsa süper spor eldivenlerini çok tercih etmez, böyle kocaman kocaman battal boy enduro eldivenleri giyerdim. Ne zamandır ki bu eldivenlerin eli sarışını ve “yok gibi” hissettirmesini keşfettim, deri spor eldivenler 1 numaralı tercihim haline geldi. Mototaş’ın denememiz için verdiği Druids ST, Dainese’nin aslında motosiklet sporu için ürettiği kaliteli eldivenlerden birisi.

Yaz gelince full goretex Dainese tekstilden normal deriye geçmiştim. Ancak mevcut eldivenlerin naftalinli dolaptan çıkınca bir yaz daha çıkartamayacakları ortaya çıktı. Bir çift taze Druids tam vaktinde imdada yetişti.

Dainese Druids ST Eldiven

Öncelikli olarak ele oturuşları bir harika. Kimi eldiven ele oturur ama parmakları uzun gelir, kimisinde de parmaklar sıkışır, gazı açıp kapattıkça tırnakları morartır. Bu açıdan baktığımda Druids bana tam oturdu diyebilirim. Hem motor üzerindeki harketleri kolay yapıyorum, hem de hiç bir şekilde herhangi bir rahatsızlık vermiyor. Üzerindeki karbon korumalar çok şık, altıda da iyi desteklenmiş, ele iyi oturuyor ve can acıtmıyor. Bilek kısmındaki çift cırt, eldivenlerin kişiye göre tam ayarlanarak sabitlenmesine olanak veriyor.

En arkada olan ikinci ve büyük cırtın eski eldivenime göre ters dikilmiş olması, ilk seferlerde takarken hep yanlış tarafı yanlış ele takmayı denememe sebep oldu, şimdi alıştım. Siyah-beyaz renk uyumunu güzel ve sivil hayata uygun, avuç içlerindeki deri pedler-destekleri ise güvenliği arttırıcı buldum. Dışarıdan pek hava almıyor, ama oldukça hafif ve deri sayesinde nefes aldığı için terletmediğini söyleyebilirim. Dana ve keçi derisi karışımı ile üretilmiş. Fiyat biraz tuzlu; 209 euro, ama değer.

Daytona XCR Goretex Bot

Uzun süreden beri giydiğim en rahat botlardan bir tanesi. Sürekli yağmur altında hiç kalmadığı için Goretex katmanı bu anlamda ne kadar başarılıdır bilmiyorum, ancak sıcak havada dahi verdiği konfor bir harika. Kışın da şehir içinde ayağı hiç üşütmüyor. Kısa oluşu sayesinde bacağı fazla yakmıyor, kısa turlara ve şehir içine çok uygun.

 

 

 

Kıyafetlerin olduğu Monster 821 ve Arai Axcess kask incelemeleri.

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Motosiklet Ayna Ayarı – Güvenli Ayna Ayarı Nasıl Olmalı?

MotoGP20 Oyunu Yarış Pistlerini Evinize Getiriyor

REKLAM