in

DAKAR 2014: Ritm yakalamak için özel etap!

Yazar: Teoman Cem Katoğlu

İlk Etap: Rosario – San Luis
Bağlantı Bölgesi: 405 km – Özel: 180 km – Bağlantı Bölgesi: 124 km – Toplam: 809 km
En iyi bitiriş ise 2s 25’ 31’’ ile (ufak bir kaza haricinde) son derece hızlı olduğunu kanıtlayan Juan Barreda’nın oldu.

400 km’lik uzun bir bağlantının ardından yarışçılar 2014 Dakar’da ilk özel etaplarını kaygan zeminlerden oluşan parkurda gerçekleştirdiler.Bir yanda rüzgar, bir yandan da gölgede 34°C’yi bulan sıcaklık…. Son günlerdeki öngörüler tutarlıydı, en iyi bitiriş ise 2s 25’ 31’’ ile (ufak bir kaza haricinde) son derece hızlı olduğunu kanıtlayan Juan Barreda’nın oldu. Ayrıca İspanyol sürücü ritme girmede ufak bir sorun yaşadığını belirtirken süspansiyonunda oluşan arızanın yarına kadar düzeltilmiş olacağını belirtti.

DAKAR 2014: Ritm yakalamak için özel etap! 1. İçerik Fotoğrafı 

Marc Coma ise geçen yıl omuz sakatlığı sebebiyle katılamadığı Dakar’dan sonra tekrar pistteydi. 37’’ ile en iyi ikinci sürücü oldu. Marc; “Dakar’ın ilk günü asla kolay olmaz. Avrupa’dan gelip de sürüş hızını bulmak zor. Ama hassas sürmeyi ve ilk gün için son derece önemli olan hiç hata yapmamayı başardım.” açıklamasında bulundu

Cyril Després ise üçüncü olurken o da ritme uyumda sorunlar yaşadı, Fransız sürücü; “Bu sabah start aldığım zaman son derece duygusal bir andı, benim için zor bir seneydi; yeni bir takım ile çalışmak, Yamaha ile kontrat imzalamak, motosikleti geliştirmek ve kendimi tekrar büyük maceranın başında bulmak!” yorumunu yaptı.

Honda’nın arkasında KTM, Yamaha ve dördüncü bir marka Sherco, Alain Duclos ile oldukça iyi bir performans gösterdi. FIM Cross Country Rallilerinde Dünya Şampiyonu Paulo Goncalves üzerinde egemenliğini kurarak onu beşinci sıraya koyarken kalanlar arası sıralama şu şekilde oldu: Chaleco Lopes (KTM), Juan Pedrero (Sherco), Michael Metge (Yamaha) ve her nasıl olduysa kötü bir nezle tarafından zayıf düşmüş haldeyken Alessandro Botturi (Speedbrain).

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2014 Husqvarna Motocross Takımı Belli Oldu.

Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası 12-13 Nisan’da Hayrabolu’da Yapılacak

REKLAM