Dakar 2015 2. Gün: Honda’lar İyi Başladı.

Enduro Yazar: Batuhan Emrem

Dakar 2015 2. Gün: Honda’lar İyi Başladı.

Honda’lı Barreda ve Gonçalves yarışa hızlı başlarken KTM’li Sam Sunderland ve Marc Coma ikinci günde ufak sorunlar yaşadı.

Dakar’ın ilk ana ve uzun özel etabı yarışın ikinci gününde Villa Carlos Paz - San Juan arasında yaşandı 518 km’lik bu oldukça uzun özel etapta günün galibi HRC Honda takımından Joan Barreda olurken ikinci sırada onu bir başka Honda sürücüsü Paulo Gonçalves takip etti. Geçen yılın Dakar Şampiyonu ve yarıştaki en iddialı ve tecrübeli isim olan Marc Coma ise yaşadığı lastik sorunu nedeniyle etabın son 60 km’sinde yarış temposundan uzak şekilde yalnızca bitişe gelebilmek için mücadele etmek zorunda kaldı. Önceki günün galibi Sam Sunderland ise navigasyonla ilgili sorun yaşayıp yaklaşık iki saat kaybederek hızlı başladığı yarışa şimdilik erken veda etmiş gibi gözüküyor.

 

Joan Barreda: “ Çok mutluyum, bugün harikaydı. Özel etabın sonlarına doğru çok zorlu ve sertti, farklı yollar, engebeler, fiziki olarak yorucu bir etaptı. Ama bugün bitişe varmanın önemli olduğu günlerden biriydi ve biz de bunu başardığımızdan ötürü oldukça memnunum. Bazı bölümlerde yalnızdım ama en önemlisi ilk kilometrelerde sakin kalmaktı ve sonunda iyi bir iş başardık. Bu galibiyet için iyi bir fırsat ama yarış çok çekişmeli gidiyor, tıpkı bugün olduğu gibi saniyeler ve dakikalar kazanmaya devam etmeliyiz.”

 

Dakar 2015 2. Gün: Honda’lar İyi Başladı. 1. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR