in

Dakar 2015 3. Gün: Yola Devam Ediyoruz

Yazar: Batuhan Emrem

Dakar’ın üçüncü günü San Juan ve Chilecito kenteleri arasındaki 220 kilometrelik etapta gerçekleşti.

Önceki gün koşulan oldukça uzun özel etabın ardından bugün daha çok kayalık araziler ve nehir yatakları üzerinde gerçekleştirilen yarışta milli yarışçılarımız arasından en iyi dereceyi 03:43:48 ile Şakir Şenkalaycı elde etti. Takım arkadaşı Serkan Özdemir, Şakir’in hemen arkasında yarışı bitirirken Castrol KTM Dakar Team’den Koray Özkaplan günün 123.sü ve Selçuk Bektaş ise 124.sü oldu.

 

Dakar’ın üçüncü gününde etap birinciliğini sürpriz bir isim olan Avusturya’lı Matthias Walkner kazandı. İlk gün sekizinci ve önceki gün altıncı olan üç kez MX1-MX3 şampiyonu yarışçı bugün usta isimlerin arasından sıyrılarak günün en iyi derecesini yaptı. Yarışın en iddialı ismi olarak görülen Marc Coma ise günü Walkner’in 40 saniye arkasında bitirerek önceki günlerde kaybettiği zamanları telafi etmiş oldu.

 

Walkner: “Sürüş çok kötü değildi, bazı ufak hatalar yaptım çünkü bugün sizi limitlere kadar zorlayan taşlardan ötürü biraz tehlikeliydi ama genel olarak iyidi. Rallide önemli olan navigasyonu iyi becermek ve yolu bulmak ve elbette hızlı olmak. Göreceğiz, bu benim ilk rallim ve umarım bundan keyif alabilirim. Bundan sonra neler olacağını göreceğiz, elimden geleni yapıyorum bir ritm yakalıyorum ve bunu kilometre kilometre sürdürmeye çalışıyorum, motokros yaptığımdan motosikleti nasıl kullanacağımı biliyorum ancak işin farklı yanı navigasyon ve hem hızlı gitmek hem de gidilecek güvenli yolu hata yapmadan bulmak.”

 

Dakar 2015 3. Gün: Yola Devam Ediyoruz 1. İçerik Fotoğrafı

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dakar 2015 2. Gün: Honda’lar İyi Başladı.

Dakar 2015 4. Gün: Serkan Daha Da İyi

REKLAM