in

Dakar Rallisi 2018 Rotası!

Yazar: İlker Genç

Dünyanın en zorlu yarışı Dakar Ralli’si, 2018 rotasını açıkladı. Eşsiz macera Peru’da başlayıp Arjantin’de sona erecek.

6-20 Ocak 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan zorlu yarışın meraklıları için zaman azalıyor. Dakar’ın 40. Yıldönümü için Pasifik Okyanusu’nu ve Peru’nun kumlu tepelerini tekrar ziyaret edecek olan rota, sürücülerin ve pilotların Peru’nun başkenti Lima’nın tadını aldıktan sonra mücadeleleri ile start alacak.Yarışmacılar, daha sonra festival atmosferindeki La Paz’daki hoş geldin dinlenme günü için Bolivya’ya geçecek. Arjantinlilerin en neşelileri, Dakar’ın ilk kez finish noktası olarak ev sahipliği yapacak olan Cordoba’da pilotları alkışlar içinde karşılamak için bekleyecek. 
Dakar Rallisi 2018 Rotası!  1. İçerik Fotoğrafı
Yarışçıların mücadelesi böylece Peru’nun kum tepelerinden başlayacak ve Bolivya’ya doğru ilerleyecek. Toplamda 9.000 kilometrelik bir yolun sonunda Dakar Yarış’ı, Arjantin’in Cordoba şehrinde tamamlanacak. 14 etabın arasında Bolivya’nın yüksek rakımlı tepeleri, yarışçıların en çok mücadele vereceği etapların arasında yer alıyor. 
2018 Rotası, Üç Ülke: Peru, Bolivya ve Arjantin 
Dakar Rallisi 2018 Rotası!  2. İçerik Fotoğrafı
Dakar’ın Spor Direktörü ve aynı zamanda 2006, 2009, 2011, 2014 ve 2015 Dakar şampiyonu İspanyol asıllı eski yarışçı Marc Coma, şunları söyledi: “Peru’ya geri dönecek olursak, 2012 ve 2013’ten daha uzun olarak bilinmeyen arazileri keşfetme şansı tanıyacak. Yarışmacılar, Dakar’ın en başından başlayarak yüksek standartlı ortamda ülkenin çok değişik kum uzantıları ile karşılaşacak. Fiziksel olarak çetin ve bir o kadar da büyüleyici manzarası ile Bolivya sahası, maceracıların dayanıklılık limitlerini test edecek. Fakat sonuca götüren mücadeleler ile Dakar’ın teorik olarak en zor kısmına ulaştığı Super Fiambala etabı, onları Arjantin’de bekleyecek. Cordoba’da zafer kazanmayı ümit ediyorlarsa, işte burası, yarışçıları diğerlerinden ayırıp öne çıkaracak bölüm.”
2018 Dakar Rallisi’nde kategorilerde ise Motosiklet, Quad, Otomobil, UTV ve Kamyonet yer alıyor. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İstanbul Süper Enduro Şampiyonası Sonuçları!

Motokros Yarışları Fethiye’de Şölene Dönüştü

REKLAM