Dall'Igna Bu Sezon Ducati'de Olmaktan Memnun

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

Dall'Igna Bu Sezon Ducati'de Olmaktan Memnun

Yeni Ducati yarış patronu Gigi Dall'Igna, Ducati'nin MotoGP'yi canlandıran Andrea Dovizioso ve Cal Crutchlow'dan daha iyi sürücülere sahip olamayacağını düşünüyor.

Ducati, MotoGP'de Dovizioso ve Nick Hayden'ın sadece iki kez ilk altıda bulunduğu felakete dönüşen geçen sezon ile ve 2010'a kadar kazanma olmayan ihtiraslı bir tarihle başa çıktı. 

Dovizioso, İtalyan eski Yamaha Tech3 takım arkadaşı Crutchlow ile 2014'te tekrar bir araya geliyor.

Dall'Igna Bu Sezon Ducati'de Olmaktan Memnun 1. İçerik Fotoğrafı

Her ikisi de kış testleri boyunca iyi performanslar sergiledi ve Dall'Igna, onların GP14'ü Honda ve Yamaha tehditine karşı güçlendirecekelerine inanıyor.

Dall' Igna'ya Cal Crutchlow hakkındaki fikirleri sorulduğunda, "Cal çok eğlenceli biri fakat yüzümüzü güldürebilmesi için ondan iyi sonuçlar bekliyorıuz. Şu an iyi işlere imza atıyor ve ondan memnunum." dedi.

Geçen Kasım'daki son yarıştan sonra Ducati'ye katıldığında, bir zamanlar beğenilen Dovioso ile çalışmayı çok istediğini dile getirmişti.

İlişkilerini değerlendiren Dall'Igna: "Dovi, Ducait için önemli bir sürücü çünkü geçen yılın deneyimine sahip ve motosiklette yapılan tüm değişiklikleri hissedebiliyor. Bu yüzden, motosikleti geliştirmekle alakalı iyi sonuçlar getirebilir. Her iki sürücü için de aynı şey geçerli, şu an da Ducati'nin en iyi sürücülerine sahibiz.

Dall'Igna Bu Sezon Ducati'de Olmaktan Memnun 2. İçerik Fotoğrafı

Açık sınıfa geçen Ducati patronu Dall'Igna, Ducati'nin açık sınıfa katılmasının anahtar nedenlerinden birinin daha fazla motor gelişimi üzerine yoğunlaşmayacağı olduğunu dile getirdi.

Açık sınıf kuralları, ekstra yakıt ve yumuşak hamurlu lastik kullanma olanağı sunarken, daha fazla geliştirme ve özgürlüğe sahip olma şansı Ducati için hayati önem taşıyor.

Ducati açık sınıfta çok başarılı olsa bile, kendi sınıfı olan 'fabrika 2' sınıfına geri dönecek. Eğer ducati ilk üçe yerleşirse ya da kuru bir galibiyet elde ederse, yakıt sınırı 24 litreden 22.5 litreye, motor ödeneği ise 12'den 9'a düşürülecek.

 

YORUMLAR