in

Deneme Tahtası Şenliği

Yazar: Erkin Yeşil

Deneme Tahtası Platformunda bu kez kanserli çocuklara yardım eden bir dernek yararına büyük bir
şenlik düzenlemeyi denedik. Motosiklet kullanıcılarının kurduğu “Minik Kalplerin Umudu Olmaya
Var Mısın?” derneği yararına yaptığımız bu şenliğe destek veren herkese çok teşekkürler.

Kanserli çocuklara yardım için emek harcayan “Minik Kalplerin Umudu Olmaya Var Mısın” derneğine maddi manevi güç vermek için 6-7-8 Nisan’da Gebze Ovacık Volkan Piknik-Kamp Alanında yaptığımız şenliğe motosiklet ve doğa tutkunu yaklaşık 1700 kişi katıldı. Organizasyona ister günübirlik, ister çadır konaklamalı olarak katılanlar tesisin imkanlarından ve çadır konaklamadan ücretsiz olarak faydalandı. Şenlikte oyunlar, yarışmalar, büyük hediyelerle çok eğlendik. Yaklaşık 80’den fazla marka bu şenliğimizi destekledi. Peki maddi olarak derneğe nasıl katkıda bulunuldu derseniz? Şenlikte bir sürü markadan katılımcılara dağıtmak için büyük hediyeler topladık ve bu hediyeleri dağıtmak için çekiliş yaptık. Tüm masrafları Deneme Tahtası’nın üstlendiği bu şenlikte çekilişe katılmak isteyenlerden 10 ar TL toplayarak toplamda 30 bin TL derneğe katkıda bulunmuş olduk. Bu parayı kurucularını tanıdığım ve çok güvendiğim bu derneğe bağışlamaktan dolayı gururluyuz.

Minik Kalplerin Umudu Olmaya Var Mısın Derneği Ne Yapar?

Özdemir Altuntaş: 2015 yılında Yakup Eyüp tarafından Facebook gurubu olarak kurulan ve 2017 yılında motosiklet tutkunları olan Özdemir Altuntaş, Hasan Özpolat, Sefai Artan ve Selim Pehlivan’ın da motosiklet camiasını arkalarına alıp kurucu üyeleri olmalarıyla birlikte “Minik Kalplerin Umudu Olmaya Var mısın? Derneği”ni kurmuşlardır. Kanserle mücadele eden çocuklarımıza en etkili tedavi yöntemi olan MORAL ile yaklaşılmasıdır. Öncelikli olarak ziyaretlerde tedavi gören minik kardeşlerimize gerek oyuncaklar ve muhtelif ihtiyaçlarını temin ederek morallerini yüksek tutabilmek, gerek hastaneden çıktığında onları evlerinde ziyaret edip ihtiyaç sahibi ailelerine ve Anadolu’dan hastaneye gelmiş ama maddi durumu olmayan ailelere kalacak yer ve o ailelere her türlü manevi destek sağlayabilmektir. Aidatlarla döndürmeye çalıştığımız dernek yardımlarımız, şimdilik yetersiz olan üye sayımızdan dolayı çoğunlukla motosiklet kulüplerinin düzenlediği yardım etkinliklerinden ve çeşitli sanatçıların müzik konserlerinden gelen bağışlarla yardımlarını sürdürebiliyor. Bunların en güzel örneklerinden biri 6-7-8 Nisan tarihlerinde “Deneme Tahtası”nın düzenlediği yardım şenliğidir. 100’e yakın destekçi firmanın vermiş olduğu ve içinde kasklar, montlar, disk kilitleri, motosiklet bakımları, aikido eğitimleri ve tatillerin olduğu büyük hediyeleri bu 3 günlük şenlikte çekilişler yapılarak bilet gelirleri derneğe bağışlanmıştır.

Deneme Tahtası Şenliği 1. İçerik Fotoğrafı

Selim Pehlivan: Kurucusu olmaktan onur ve gurur duyduğum, “Minik Kalplerin Umudu Olmaya Var Mısın” derneği için düzenlenen “Deneme Tahtası Şenliği” kamp organizasyonunu başlatarak tüm gelirinin derneğe aktarılmasını sağlayan Erkin Yeşil’e ve bu süreçte destek olan Türkiye Motosiklet Platformu Başkanı Z.Fatih Özsoy’a, şenliğin bir parçası olan çekiliş organizasyonu için hediye ve nakit desteğinde bulununan kuruluşlara, ve çekiliş bileti satın alarak da desteklerini esirgemeyen değerli dostlarımıza, minik kalplerin umudu oldukları için sonsuz teşekkürlerimi sunarım. 2 Teker camiasının değerli üyeleri motorcu dostlarım; Onkoloji servislerinde tedavi gören, geleceğimizin umudu olan çocuklarımızın ışıl ışıl bakan gözlerini güldürdünüz, kalplerine umut ektiniz… Gönülden destek vermeye devam edeceğinize dair inancım sonsuzdur. Gönül birliğimizin daha fazla çocuğa dokunmasını dilerim.

Deneme Tahtası Şenliği 2. İçerik Fotoğrafı

Emre Çolakoğlu: MİNİK KALPLERİN UMUDU OLMAYA VARMISIN? Evet VARIM ,evet VARSIN ,evet VARIZ ,Kiii diyerek kurulan bu çok anlamlı bu çok değerli ve bu çok umudu olan derneği kurdular.özdemir altuntaş Erkin Yeşil zafer fatih özsoy yakup eyüp…ve tabiki peşlerinden koşa koşa gelen elinden emeğinden ne gelirse bi nebzede olsa UMUT olmaya çalışan binlerce iyi kalpli güzel yürekli iki teker tutkunları.maddi manevi desteğini eksik etmeyen binlerce TEK YÜREK.ve tabiki bunların karşılığında aldığımız O minik yüreklerin yüzündeki gülücükler dünyalara bedel.biz hep bereber her geçen gün büyüyen ama tekyürek özelliğini kaybetbeyen kocaman bir aileyiz.peki ya siz bizim bu kocaman AİLEMİZE UMUT OLMAYA VAR MISINIZ? Sloganı ile bu yolda sonuna kadar yürümeye devam ediceğiz….çünkü biz MİNİK KALPLERİN UMUDU OLMAYA VARIZ.

Deneme Tahtası Şenliği 3. İçerik Fotoğrafı

Burak Bülbül:  Minik ve savunmasız kalpleri onlardır  yarının geleceği hayat vermek için  uzatmalısın elini dedik ve imkanlarımız  dahilinde minik ve değerli yarının minik kalp  dostlarına destek olmaya gittik. Ve gördük ki  kocaman yüreğe sahip çok dostumuz varmış  iki teker sevdalıları isterse her şeyi yaparmış  bunu hissettik. Emeği geçen herkese sonsuz  teşekkürler vesile olup bizlerinde bu etkinliğe  dahil ettiğiniz.  

Deneme Tahtası Şenliği 4. İçerik Fotoğrafı

Soner Kılınç: Minik Kalplerin Umudu Olmaya Varmısın ?? Ne zor bir soru değilmi aslında !! Kim böyle bir soruya yokum diyebilir ki ? Aslında sadece minicik kalplere değil , birde onlar için yanıp tutuşan ebeveynler vardı bu sorunun içinde. Birilerine Umud olabilmek imkanı bir insana tanınmış en üst düzey lütuftur bence… Yamahaxmaxfankulubü başkanımız sevgili abim Özdemir Altuntaş , Dernek başkanı Yakup Eyüp , Deneme Tahtası güzel insan Erkin Yeşil , TMP Başkanı güzel yürekli insan ve dostu olmaktan gurur duyduğum Zafer Fatih Özsoy.. Bu isimlerini yazdığım koca yürekli insanlar sordu bu zor soruyu bizlere… Ve bizler ikitekere gönül vermiş insanlar olarak hep bir ağızdan Evet Varız dedik… Elimizden geldiğince birşeyler yapmaya çalıstık ve bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Tüm organizasyonda emeği geçenlere ve kamp alanına kadar gelerek katkıda bulunanlara sonsuz teşekkürler… Hepiniz sağolun varolun… Hep birlikte daha iyilerini yapmayada varım…

Deneme Tahtası Şenliği 5. İçerik Fotoğrafı

Erhan Doğan Güler: Denecek bir çok söz var ama o minik kalplerle olmanın yanlarında olmanın verdiği duygunun tarifi yok. Teşekkürler Özdemir Altuntaş Erkin Yeşil Yakup Eyüp Zafer Fatih Özsoy ve destek veren tüm dostlarım.

Deneme Tahtası Şenliği 6. İçerik Fotoğrafı

Halil Petek: Ténéré Bosphorus olarak Deneme Tahtası Erkin Yeşil’in düzenlemiş olduğu Minik Kalplere Destek Şenliğinde biz de vardık. Şenliğe destek veren katılımcılar, hediye desteği sağlayan firmalar birçok çocuğun mutlu olmasına katkı sağladılar. Hep birlikte güldük, eğlendik, güzel vakit geçirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Ténéré Bosphorus her zaman Deneme Tahtası’nın yanında… Başta Türkiye Motosiklet Platformu olmak üzere sponsor olan markaların, destek veren kulüplerin, katıan arkadaşlarımızın ve dernek çalışanlarının katkısı sayesinde örnek bir organizasyona imza attık. Umarım bu organizasyonların devamı da gelecektir. Şenliğin videosunu youtube.com/denemetahtasi nda bulabilirsiniz.

Deneme Tahtası Şenliği 7. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Beklenmedik Fırtınada Antalya – Ankara Sürüşü

Sis, Soğuk Ve Sağanak Yağış Birleşince…

REKLAM