Deri Montumdaki Kırık Fermuarı Nasıl Tamir Ettirebilirim?

Giyim Yazar: Motoron

Deri Montumdaki Kırık Fermuarı Nasıl Tamir Ettirebilirim?

Motosiklete Dair Bilmeniz Gereken Ancak Sormaya Çekindiğiniz Her Şey

Evde tamir etmeye çalışmak genellikle deriye zarar verir. Bundan kaçınmalısınız çünkü deri dikmek, kumaş dikmek kadar kolay değildir. Deriye dikiş dikmek için önce delik delmek gerekir. Bu güç gerektiren bir işlemdir, doğru malzemeniz yoksa zordur ve bu güç iyi ayarlanamadığında deriye zarar vermeye, zayıflatmaya ve yırtılmasına sebep olabilir. Tabii doğru dikiş biçimiyle dikmek de gereklidir, bu şekilde güçlü bir ek ve su geçirmezlik sağlanır. Fermuarları sağlıklı bir şekilde tamir ettirmenin iki yolu vardır. Birincisi iyi bir teyelci veya göncü (zamanımızda eyerci bulmak zor olduğundan deri koltuk kaplaması yapan bir yeri de deneyebilirsiniz) bulmak. Diğeri ise deri kıyafetinizi satın aldığınız mağaza aracılığı ile profesyonel bir terzi ile bağlantı kurmak olacaktır.

 

 

Deri Montumdaki Kırık Fermuarı Nasıl Tamir Ettirebilirim?  1. İçerik Fotoğrafı

DERİ CEKETİM VE DERİ PANTOLONUM FARKLI MARKALARI TAŞIYOR. İKİSİNİ BİRBİRİNE NASIL FERMUARLAYACAĞIM?

 

Kolay. Bir uzmana danışın, sizin için tadil etsin. Eğer giysi aynı markanın başka bir modeline bağlanmak için üretilmişse, üzerinde fermuarın karşılığıyla birlikte gelecektir, bu da farklı herhangi bir giysiye kolaylıkla dikilebilir. Özellikle fermuar bir kumaşa değil de deriye dikilecekse bir profesyonele diktirmenizde fayda olacaktır.

 

Kıyafetlerinizde fermuar yoksa, bu işi kesinlike bir uzmana yaptırmalısınız. Bunun sebebi de sadece deriyle çalışmanın zorluğu değil, bu tür fermuarların genellikle sadece toptan satılıyor olması.

 

YORUMLAR